02 Kasım 2018, Cuma 15:10 | A+ | A-

Türk Ocakları güncel sorunları değerlendirdi

Türk Ocakları’nın tüm şube başkanlarının katılımıyla Ankara’da düzenlenen toplantısında iç ve dış meseleler hakkında istişareler yapıldı.

Türk Ocakları güncel sorunları değerlendirdi

Türk Ocakları Genel Merkez yönetimi tarafından tüm şube başkanlarının katılımıyla Ankara’da düzenlenen toplantıya Nazilli’yi, Şube Başkanı Ahmet Çekim ve 2. Başkan Ali Yavaş temsil etti. Toplantıda ülke ve millet meseleleri hakkında istişarelerde bulunuldu ve sonuç bildirgesi yayımlandı. Türk Ocakları’nın 15 Temmuz darbe girişiminde hem ikaz görevini yaptığı, hem de birlik ve beraberlik ruhuna destek verdiği belirtildi. Türkiye’nin layık olduğu yere gelmesi için pek çok alanda olağanüstü gayret sergilenmesi gerektiğinin altı çizilirken, kısır iç siyasi çekişmelerle uğraşılmaması gerektiği vurgulandı. 
  “ANDIMIZ KARARI UYGULANMALI”
  Danıştay 8. Dairesinin Öğrenci Andı konusundaki kararının yerine getirilmesi istenirken, “Ant meselesinde asıl önemli olan metnin muhtevası, anlamı, işlevi ve eğitimdeki değeridir. Çocuklarımızın milli duygularını uyandırmak ve güçlendirmek açısından, Anayasa’nın yurttaşlıkla ilgili hükümleriyle bütünüyle uyumlu olan bu andın okullarımızda yeniden okutulmasını önemli ve gerekli görüyoruz. Biz de diyoruz ki, vatanımız Türkiye, milletimiz Türk milletidir. Bu; kanla, ilimle, irfanla, sanatla, emekle yazılmış bir tarihin hükmüdür. Eğitim meselesi, Türkiye’nin geleceği açısından hayati öneme sahiptir. ‘Eğitim 2023 Vizyonu’ çerçevesinde hedef olarak belirlenen hususları önemli buluyoruz. Bununla birlikte öğretmen yetiştirme konusunun daha açık ve belirli bir sistem dahilinde ele alınması gerekir. Fen, sosyal bilimler, imam-hatip ve meslek liseleriyle ilgili karar ve uygulamalarda, ülkenin ihtiyaçları ve nitelikli eğitim verilmesi göz önünde bulundurulmalıdır” denildi. 
  EKONOMİYE VURGU YAPILDI 
  Toplantıda ayrıca, “Üniversitelerde, diplomalı işsiz sayısını arttırmak yerine, ülkenin ihtiyaçlarını ve kaliteyi öne alan bir yaklaşıma ihtiyaç vardır. Bu çerçevede akademik teşvik, ek ders, ikinci öğretim gibi uygulamalar gözden geçirilmelidir. Hukuk sisteminde yıllardır yaşanan sıkıntılar bir an önce aşılmalı; uygulamada kuvvetler ayrılığı, hukukun üstünlüğü, yargı bağımsızlığı ve hakim teminatı ilkelerine işlerlik kazandırılmalı; devlet yönetiminde liyakat, adalet ve istişare esas alınmalı ve kurumların gelenek ve teamüllerine riayet edilmelidir.
ekonomimizin yapısal zaaflarının etkisini görmezden gelemeyiz. Üretimi ve tasarrufu değil, tüketimi ve inşaatı önceleyen ve sıcak paraya dayanan bir politikanın sınırlarına gelindiğini anlamak; tarımda, sanayide ve bilgi teknolojilerinde esaslı atılımlar yapmak mecburiyetindeyiz. Dış saldırılara karşı Türk dünyası ile kurulan ilişkileri daha ileri seviyelere taşımak doğrultusundaki çalışmalara hız verilmelidir. Suriye’deki savaşın sona erip türkiye’deki sığınmacıların evine dönmesi için gayret sarf edilmelidir” ifadeleri kullanıldı.
  Doğu Türkistan’da yaşayan Müslüman Türklere karşı Çin Hükümeti tarafından uygulanan hak ihlalleri konusuda Çin nezdinde girişimlerde bulunulması da istendi. 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
Yorum Yazın
CAPTCHA security code
yükleniyor

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Nazilli Belediyesi tanıtım
yukarı çık
Nakliyat Evden Eve Nakliyat Ümraniye Evden Eve Nakliyat Eşya Depolama Uluslararası evden eve nakliyat Uluslararası Nakliyat Yurtdışı Kargo