09 Temmuz 2018, Pazartesi 9:00 | A+ | A-

Apaydın, milletvekillerini tebrik etti

Ankara’da faaliyet gösteren Aydınlılar Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Halil Apaydın, Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan ve Aydın milletvekilleri başta olmak üzere tüm milletvekillerini tebrik etti.   

Apaydın, milletvekillerini tebrik etti

Aydınlılar Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Halil Apaydın,  24 Haziran cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçim sonuçlarının Türkiye ve Aydın’a hayırlı olması temennisinde bulunarak, “Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan’ı ve Aydın milletvekillerimiz başta olmak üzere 27. Dönem Milletvekili olarak seçilen tüm adayları kutluyor, yürütme ve yasama görevlerinde başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı. 
  “BİRLİKTE ÇALIŞMA ZAMANI 
Apaydın “Türkiye'nin bilim, sanat, hukuk, ekonomi, sanayi, teknoloji alanında gelişmesi, kalkınması ve çağdaş medeniyetler seviyesine yükselmesi her Türk Vatandaşı gibi bizim de en büyük temennimizdir” diyen Apaydın  şunları kayddett: “Bu temennimizin en kısa sürede gerçekleşmesi, ülkemizin dünya nezdinde hak ettiği yere gelmesi için herkese görev ve sorumluluk düşmektedir. Toplumsal uzlaşma içinde birlikte hareket edildiği takdirde Türkiye’mizin ve Aydın’ımızın çözülemeyecek sorunu bulunmamaktadır. Bu kapsamda Aydınlılar Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği olarak bizler inanıyoruz ki; sorunlarımızın çözümü için şimdi devletin tüm kurum ve kuruluşlarıyla, sivil toplum örgütleriyle ve vatandaşımızla birlikte çalışma zamanıdır.”
AYDINLILAR YÖNETİMDE SÖZ SAHİBİ OLSUN 
Açıklamasında Aydın’a da yer veren Halil Apaydın “Kadim uygarlıkların beşiği olmuş ve Türkiye Cumhuriyetinin aydınlık yüzü, yiğit efelerinin diyarı Aydınımızın ortak değerlerinin korunarak yaygınlaştırılması, kültürel mirasının korunması yeni nesillere tanıtılarak geliştirilmesi tüm Aydınlıların ortak sorumluluğudur. Aydın’ımızın bilinen ve çözülmesi gereken sorunlarının en kısa sürede çözümü, daha yaşanabilir bir şehir haline gelmesi, üretim alanlarının sürdürülebilir kalkınma ilkeleri doğrultusunda verimli kullanılması, üretilen ürünlerin çeşitliliği ve kalitesinin artırılması, katma değeri yüksek ürünlere işlenmesi ve ihracatının arttırılması, doğa ile barışık yatırım alanlarının oluşturulması ve kalkınma odaklı projeler üretilmesi, gelişen teknolojinin takip edilmesi ve uygulanabilmesi için ilimizin tüm kurum ve kuruluşlarla ve sivil toplum örgütleri ile birlikte ve tam uyum içinde çalışılması, yenilikçi fikirler üretmesi ve uygulaması gerekmektedir. Bunun yanında siyasi ve bürokratik alanda Aydınlı insanımızın ülke yönetiminde daha fazla söz sahibi olması ilimizin gelişmesi ve kalkınmasına önemli katkı sağlayacaktır. Aydınlılar Derneği bürokraside,  siyasette, iş dünyasında, sivil toplum kuruluşlarında görev yapan Aydınlı insanımızın artması ve bu amaçla çalışılması kuruluş gayelerimizden birisidir. Çünkü Aydın insan potansiyeli yeterli bilgi, beceri ve donanıma sahiptir ve Aydın’ımız ve Aydın İnsanı bunu hak etmektedir” dedi. 
“AYDIN’IN GÜÇLENMESİ İÇİN ÇALIŞMALIYIZ”
Dernek olarak Aydın Ankara hattında bir köprü vazifesini yerine getirdiklerini belirten Apaydın “Amacıız hemşerilerimiz arasındaki birliktelik ve dayanışmayı daha ileriye taşımak, Aydın ve bölgemiz insanlarının yanında olmak ve sahip çıkmak, Aydın’daki kurum ve kuruluşlarımızla birlikte hareket ederek Aydın’ımızın gelişmesine ve her yönüyle tanıtımına katkı sağlamak, Ankara’da Aydın’ımızı güçlü bir şekilde temsil ederek Aydınımıza, bölgemize ve Türkiye’mize hizmet etmektir. İçinde bulunduğumuz bilgi çağında ülkemiz ve Aydınımızın kalkınması adına vizyoner projelerin geliştirilmesinde ideolojik ayrışmaları bir tarafa bırakarak siyasette, bürokraside, iş dünyasında ve sivil toplumda yer alan hemşerilerimizin işbirliği içerisinde çalışarak Aydınımızın ve Aydınlının güçlenmesine destek vermenin bir görev olduğuna inanıyoruz."  
MİLLETVEKİLLERİNİ TEBRİK ETTİ
“İlimizden milletvekili seçilen AK Parti Milletvekilleri Mustafa Savaş, Bekir Kuvvet Erim,  Metin Yavuz, Rıza Posacı, CHP Milletvekilleri Bülent Tezcan, Hüseyin Yıldız, Süleyman Bülbül ve İYİ Parti milletvekili Adnan Aydın Sezgin’i tebrik ediyor, yeni görevlerinde başarılar diliyoruz. Ankara’da faaliyet gösteren Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği olarak milletvekillerimizin Aydın’ımızın gelişmesi, kalkınması ve hak ettiği yere gelmesi için yapacak olduğu çalışmalarda her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini isteriz. Siz değerli milletvekillerimizin de “Aydın’ın Aydın insanı her daim bir adım önde olmalıdır” anlayışında yola çıkarak hemşerilerimize Ankara’da sahip çıkarak her platformda destek olacağınıza inancımız tamdır. Bizler, sizlerin katılımcı anlayış ve geniş ufukla sunacağınız her türlü fikir, proje ve etkinliği gerçekleştirmede sizlerle birlikte ve el ele olmak ve Aydınımızı güçlendirmek arzusundayız. Bu noktada dernek olarak bize düşen her görevi yerine getirmek için çalışacağımızın bilinmesini isteriz” ifadelerini kullandı. 

 

Kaynak: ZAFER SAĞLAM
Beğendim 2 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
Yorum Yazın
CAPTCHA security code
yükleniyor

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Nazilli Belediyesi tanıtım
yukarı çık