Başkan Özcan’dan NASBUF’a destek sözü

Nazilli Sosyal Bilimler Lisesi Ulusal Forumu (NASBUF) 19 Ekibi, Koordinatör Öğretmen Özlem Karabacak öncülüğünde Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ı makamında ziyaret etti. Başkan Özcan, NASBUF’un gerçekleştireceği forumda destek sözü verdi.

NASBUF 19 Ekibi, 25-27 Ekim tarihlerinde Nazilli Sosyal Bilimler Lisesi ev sahipliğinde yapılacak Ulusal Forum NASBUF 19’a Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ı davet etti. Koordinatör Öğretmen Özlem Karabacak eşliğinde Başkan Kürşat Engin Özcan’ı makamında ziyaret eden ekip bu yıl ikincisini düzenledikleri, Türkiye çapında lise öğrencilerine yönelik form hakkında Başkan Özcan’ı bilgilendirdi. 2018 yılında düzenledikleri ilk forumdan beklentileri karşılamak adına daha yenilikçi fikirlerle ve daha farklı çalışmalarla bu seneki katılımcılara görüp görebilecekleri en güzel ulusal forum deneyimini yaşatacaklarını belirten NASBUF 19 Ekibi Belediye Başkanı Özcan’dan destek istedi.

FARKLI KÜLTÜRLERİ BİR ARAYA GETİRİYOR

Konferans hakkında Başkan Özcan’a bilgi veren Koordinatör Öğretmen Özlem Karabacak Avrupa Gençlik Parlamentosu’nun (EYP) , farklı bölgelerden, farklı kültürlerden gençleri bir araya getiren, ulusal ve küresel güncel sorunların tartışılarak bu sorunlara çözümler bulunmasını sağlamaya çalışan bir gençlik organizasyonu olduğunu belirterek, “ EYP’nin hedefi, gençlere farkındalık ve farklı bakış açıları kazandırmak, aynı zamanda sosyal becerilerini geliştirmektir. Kurulduğu tarih olan 1987’den beri birçok bölgesel, ulusal ve uluslararası konferans gerçekleştiren Avrupa Gençlik Parlamentosu, yüz binlerce katılımcıyı bir araya getirerek kültürler arası bir köprü görevi görmüştür ve görmeye devam etmektedir” dedi.

SEKİZ KOMİTESİ VAR

NASBUF’19 un ekonomi, dış politika, güvenlik, teknoloji, doğa ve çevre, medya, eğitim, sağlık olmak üzere 8 adet komitesi olduğunu ve bu seneki forumda katılımcıların şu ana kadar hiçbir forumda görülmemiş aktivitelere tanıklık edeceklerini dile getiren Özlem Kaarabacak, “Biz NASBUF olarak kendimizi aile gibi görüyor, katılımcılara en iyi konferans deneyimini yaşatmaya çalışıyoruz. Herkesin fikir alışverişini rahatça gerçekleştirebileceği bir ortam sunarak kişinin becerilerini ve öz güvenini tazelemesinde yardımcı bir etken oluyoruz” diye konuştu.

BAŞKAN ÖZCAN’DAN DESTEK SÖZÜ

Ulusal çapta ve gençlere yönelik olarak yapılacak forumda Nazilli Belediyesi olarak üzerlerine düşeni yapacaklarını ve destek vereceklerini belirten Özcan; “Türkiye’nin her yerinden farklı düşünce, bilgi birikimi ve karaktere sahip delegelerin güncel ülke sorunlarımızı değişik yönlerden ele alarak, bu sorunlara ortak çözümler üretmek adına Nazilli’mizde olmaları şehrimiz için de bir farkındalık yaratacaktır. Hele ki forumda bu gençlerin konuşacak oldukları konuları çok daha önemlidir. Gençlerin Türkiye’nin ekonomisi, dış politika, doğa ve çevre, eğitim, sağlık, medya, teknoloji ve güvenlik konularını tartışıp, çözümler üreteceği forumda yer almak benim için ayrı bir önem arz ediyor. Tüm program listesi olmasa da forumda sizlerle birlikte olmaktan onur duyacağım” ifadelerini kullandı.

20 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.