Türk Ocakları’ndan ‘kurban bağışı’ çağrısı

Türk Ocakları Derneği Nazilli Şube Başkanı Ahmet Çekim, Kurban Bayramı münasebetiyle gerçekleştirdikleri bağış kampanyası ile ilgili kamuoyunu bilgilendirdi.

Çekim, Türk Ocakları Genel Merkezi’nin yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla bağış kampanyası düzenlediğine işaret etti. Türk Ocakları’na vekalet verenlerin kurbanlarının Orta Doğu, Kafkasya ve Asya’da Türklerin yaşadığı bölgelerde kesilerek ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağını belirten Çekim,
vatandaşları kampanyaya katılmaya davet etti. Çekim, ''Turaneli Kurban Kampanyası'' adı altında yürütülecek kampanyada Irak (Kerkük, Telafer), Suriye (Çobanbey, İdlib-Doğu Türkistanlılara), Doğu Makedonya, Kırım, Dağıstan, Kafkasya ve Afganistan'da (Şibirgan Türk Bölgesi) kurban kesimleri gerçekleştirilerek ihtiyaç sahibi soydaşlara dağıtılacağını belirtti.

FOTOĞRAF VE VİDEOLARI YAYINLANACAK

Kurban bedellerini gönderenlerin Türk Ocakları Genel Muhasibi İrfan Kaya’ya vekalet vermiş olacaklarını ifade eden Ahmet Çekim, “Kurban kesilecek tüm bölgelerde Türk Ocaklarının görevlendirdiği yetkililer kesimlere refakat edecektir. Kurban sahiplerinin isimleri internet sitemizde ve sosyal medya hesaplarımızda fotoğraf ve video olarak yayınlanacaktır. İsimlerinin ilan edilmesini istemeyenlerin bunu açıklama bölümünde belirtmeleri gerekmektedir. Bu durumda isminin açıklanmasını istemeyen kurban sahiplerimizin ad ve soyad baş harfleri belirtilecektir. Kurban kesimini takiben kurban sahiplerine SMS ile kurbanlarının kesildiği bildirilecek, WhatsApp hesabı olanlara kesilen kurbanının videosu gönderilecektir” bilgisini verdi.

2019 KURBAN BEDELİ 950 LİRA

Çekim, 2019 yılı kurban bedelinin 950 lira olduğunu ve başvuruların 10 Ağustos Cuma günü sona ereceğini dile getirdi. Çekim, kurban bedellerinin havale ve EFT yoluyla yatırabileceği gibi kredi kartı ve banka kartı ile ocağın internet sitesi üzerinden de ulaştırılabileceğini ifade etti. Öte yandan bağış yapmak isteyenlerin, Türk Ocakları Derneği Genel Merkezi’nin Ziraat Bankası Balgat Şubesi TR 0500 0100 1395 3427 7504 5028 iban numaralı hesabına bağışlarını aktarabilecekleri kaydedildi.

10 Temmuz 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.