Aydın zeytinyağı Kahramanmaraş'ta tanıtılacak

Aydın’ın dünyaca ünlü zeytinyağı, “Zeytinyağı Pazar Payının Arttırılması” projesi kapsamında Kahramanmaraş’ta tanıtılacak. Aydın Ticaret Borsası (ATB) tanıtım etkinliğini, Piazza AVM’de 29-30 Haziran’da gerçekleştirecek.

İki yılda 20 ilde zeytinyağı tanıtım etkinliği gerçekleştirdiklerini belirten ATB Başkanı Fevzi Çondur, “Projenin ikinci ayağında tadım ve tanıtım yapılmayan İstanbul, Eşkişehir, Kastomonu, Kayseri, Adana, Kahramanmaraş, Gaziantep, Antalya ve Rize olmak üzere 9 ilimizde etkinlik yapacağız. Etkinliklerde tadım uzmanlarımız tüketicilere doğru zeytinyağının nasıl olması gerektiğini tadım yaptırarak anlatacak. Tadım ve tanıtım faaliyetlerimiz ile tüketiciler kaliteli zeytinyağını nasıl ayırt edebilecekleri, kaliteli zeytinyağında olması ve olmaması gereken özellikler hakkında bilgi sahibi olacak. Ayrıca tadım kriterleri ve kimyasal özelliklerine göre üstün kalitede olan zeytinyağının tanınırlığını ve bilinirliğini arttırmaya ve kişi başı düşen iç tüketim miktarının artmasına katkıda bulunacağız” dedi.

27 Haziran 2019 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.