Sendika Başkanı Yaman, 50 kişiye müjdeyi verdi

Belediye-İş Sendikası Aydın Şube Başkanı Hidayet Yaman, Nazilli Belediyesi’nde işten çıkarılmasına karar verilen 50 kişinin işten çıkarma işlemlerinin durdurulduğunu açıkladı.

Büyütmek için resme tıklayın

Belediye-İş Aydın Şube Başkanı Hidayet Yaman’dan Nazilli Belediyesi’nde işten çıkarılacağı açıklanan 50 kişi için müjde geldi. Söz konusu kişiler için resmi işlemler devam ederken Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ile görüştüklerini belirten Hidayet Yaman, “Görevini suistimal eden ya da çalışmayanların tespit edilerek belgelerle hareket edilmesini istedik. Alın teri ile çalışarak, üreten, rızkını kazanan çalışan işçilerin işten çıkartılmasına yönelik, hangi belediye olursa olsun, sendika olarak her türlü anayasal, yasal haklarımızı hayata geçiririz. Çalışan işçinin işten çıkartılmasına asla ve asla müsaade etmeyiz, buna seyirci kalmayız” ifadelerini kullandı.

İŞTEN ÇIKARMALAR DURDURULDU

Seçim öncesinde birçok belediye başkanının, ‘Kesinlikle çalışanların işiyle, aşıyla uğraşmayacağız, işten çıkartmayacağız’ şeklinde vaatler verdiğini hatırlatan Belediye-İş Sendikası Aydın Şube Başkanı Hidayet Yaman, “Nazilli’de Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ile dün yaptığımız görüşmeler neticesinde işten çıkarmalar durduruldu. Bu konuda ortak payda bulmamızda samimi davranarak adım atan Sayın Kürşat Engin Özcan’a teşekkür ediyoruz” dedi.

31 Temmuz 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.