Kanserde erken teşhisin önemini anlattılar

Nazilli Toplum Sağlığı Kanser Erken Teşhis Merkezi personeli tarafından semt pazarında bilgilendirme yapıldı.

Vatandaşlara broşürlerin de dağıtıldığı bilgilendirme etkinliğinde konuşan İlçe Sağlık Müdürlüğü Doktoru Hulusi Takım, “Kolon, meme ve rahim ağzı kanserleri oldukça sinsi kanserler oldukları için, ne kadar erken gelinirse kurtulma şansı o kadar artıyor. Bunun için halkın çok olduğu yerlerde broşürler dağıtıyoruz” dedi.

HALK, MERKEZLERE DAVET EDİLİYOR

Merkezin çalışmaları kapsamında ücretsiz testler yapılıyor. Merkez dışında doktor, hemşire ve çalışanlar tarafından insanların yoğun bulunduğu yerlerde el broşürleri dağıtılarak, halk merkezlere davet ediliyor. Son olarak Salı ve Çarşamba pazarında gezen merkez yetkilileri, kanserde erken teşhisin önemini anlattı ve materyaller dağıttı.

“ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR”

İlçe Sağlık Müdürlüğü Doktoru Hulusi Takım, "Sağlık Bakanlığına bağlı Toplum Sağlığı Kanser Erken Teşhis Merkezi olarak KETEM birimi bünyesinde vatandaşlarımıza kanserlerde erken teşhisin önemini anlatıyoruz. Kolon, meme ve rahim ağzı kanserleri oldukça sinsi kanserler oldukları için ne kadar erken gelinirse kurtulma şansı o kadar artıyor. Bunun için halkın çok olduğu yerlerde broşürler dağıtıyoruz. Ücretsiz bir şekilde materyal tüpler dağıtıyoruz. Bu taramalar tamamen ücretsiz, devletimiz tarafından yapılıyor. Merkezimize gelindiği takdirde her şekilde ben ve diğer görevliler tarafından vatandaşımıza yakından ilgilenip yardımcı oluyoruz. ‘Kanser önlenebilir bir hastalıktır, erken teşhis hayat kurtarır’ sloganıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz" ifadelerini kullandı.

28 Haziran 2018 - Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.