NAZENDER’den engelliler okuluna mutfak atölyesi

Nazilli Bedensel Engelliler ve Engellilere Destek Verenler Derneği (NAZENDER) tarafından, Nazilli Özel Eğitim Ortaokulu ve Mesleki Eğitim Merkezi'ne yaptırılan Yeme-İçme Sınıfı, protokolün katılımıyla törenle açıldı.

Büyütmek için resme tıklayın

Nazilli’de Yeşil Mahalle’de bulunan Özel Eğitim Ortaokulu ve Mesleki Eğitim Merkezi’nde NAZENDER tarafından hayata geçirilen Yeme-İçme Sınıfı Mutfak Atölyesi törenle faaliyete geçti. Geniş katılımla yapılan açılış törenine Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Aydın Milli Eğitim İl Müdür Yardımcısı Sabri Acar, Nazilli İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Latif Akgün, NAZENDER eski başkanı ve Nazilli Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Tayfun Yazıcı, NAZENDER Başkanı Halil Şener, Türkiye Emekliler Derneği Nazilli Şube Başkanı Faruk Baştepe, Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi temsilcileri ve öğretmenler katıldı.

PLAKET TAKDİMİ

Açılış öncesi okul içinde ve mutfak atölyesinin yapımında emeği geçen Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’a Kaymakam Arısoy ve Nazilli Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Tayfun Yazıcı’ya da Milli Eğitim İl Müdür Yardımcısı Acar tarafından plaket verildi. Ardından protokol üyelerinin de katılımıyla açılış kurdelesi kesilerek, NAZENDER tarafından hayata geçirilen Yeme-İçme Sınıfı protokol üyeleri tarafından gezildi. Katılımcılar, Okul Müdürü Hakan Bay tarafından bilgilendirildi.

“İYİ BİR FIRSAT OLACAK”

Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, açılış töreninde yaptığı açıklamada, “Nazilli’mizde özel ilgi bekleyen çocuklarımızın yetişmeleri, hayata hazırlanmaları hususunda yeni bir atölyenin yapımı konusunda bütün Nazillili esnaflarımızın ve STK’larımızın böyle bir çalışma yapması bizim için çok önemliydi. Bu yeni iş atölyesiyle beraber çocuklarımız kendi ürünlerini ve emeklerini ortaya koyacaklar. Hayata hazırlanmaları konusunda el becerilerini geliştirmeleri konusunda iyi bir fırsat olacak. Hem bu Nazilli’miz için yeni bir açılım, daha önemlisi iş birliği kültürünün gelişmesi konusunda çok kıymetli. Bu anlamda birçok olguyu ifa etmekte. Emeği geçen bütün paydaşlara teşekkür ediyorum” dedi.

“EN BÜYÜK BAŞARI NAZİLLİ ESNAFININDIR”

Bir derneğin başarıyı tek başına yakalayamacağını ifade eden Nazilli Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Tayfun Yazıcı, başarının altında bütün paydaşların katkısının olduğunu söyledi. Yazıcı, “Özel çocuklarımız için mutfak atölyesi yaptık. NAZENDER olarak çocuklarımıza aşçılık ve garsonluk eğitimi verilecek bir sınıf yaptık. Bu sınıfın yapımında en büyük başarı Nazilli esnafınındır. Biz esnafımızı organize ederek herkes kendi branşında sınıftaki eksikleri yaptı. Biz sadece bu güzelliği esnafımıza anlattık. Milli Eğitim’e hediye ettiğimiz ikinci sınıfımız. Çok güzel oldu. Dernek olarak prensibimiz şu, hiçbir zaman vazgeçmemek. Bir dernek başarıyı tek başına yakalayamaz. Bu başarı bütün paydaşların. Halka yapacaklarını iyi anlatırsa, iyi anlarlarsa ortaya böyle güzel eserler ortaya çıkıyor” ifadelerini kullandı.

15 Ekim 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.