NDH’de hasta ve çalışan güvenliği belgelendi

Nazilli Devlet Hastanesi (NDH), 2018 yılı sağlıkta kalite değerlendirmesinde 100 puan üzerinden 98.17 puan aldı. Başhekim Şafak Çalışkan, hasta ve çalışan memnuniyetinin kendileri için çok önemli olduğunu söyledi.

Büyütmek için resme tıklayın

Nazilli Devlet Hastanesi (NDH), 2018 yılı sağlıkta kalite değerlendirmesini başarıyla tamamladı. NDH, kamu ve özel hastanelerin Sağlıkta Kalite Standartları kapsamındaki değerlendirmede, 100 puan üzerinden 98.17 puan aldı. Başhekim Şafak Çalışkan konu ile ilgili açıklamasında, “Hasta ve çalışan güvenliği ile hasta ve çalışan memnuniyetinin sağlanmasını esas alan Sağlıkta Kalite Standartları ile bu standartların uygulanmasına ilişkin usul ve esasları düzenleyen ‘Sağlıkta Kalitenin Geliştirilmesi ve Değerlendirilmesine Dair Yönetmelik’ kapsamında hastanemizde kalite değerlendirmesi yapıldı. Kaliteli hizmet sunumunun sağlanması amacıyla; verimlilik, etkililik, etkinlik, süreklilik, zamanlılık ile hasta ve çalışan memnuniyetini esas alan standartların uygulandığı Sağlıkta Kalite Standartları değerlendirmesi, 15-17 Nisan 2019 tarihleri arasında Sağlık Bakanlığının bağımsız değerlendiricileri tarafından gerçekleştirildi” sözleriyle denetim hakkında bilgi verdi.

“HASTA VE ÇALIŞAN GÜVENLİĞİ ÖNEMLİ”

Şafak Çalışkan, değerlendirme ekibi tarafından hastanenin, bütün birimleri yerinde görülerek verilen sağlık hizmetlerinin kalite standartları açısından sunulan tüm sağlık hizmetlerinin titizlikle ele alındığı değerlendirme sonunda 100 puan üzerinden 98.17 puan almasıyla hasta ve çalışan güvenliğine verdikleri önemin belgelendiğini söyledi. Çalışkan, “Bu durum da bizleri hastane yönetimimizi, tüm birim sorumlularımızı, tüm hastane çalışanlarımızı sevindirmiştir” dedi.

ÇALIŞANLARA TEŞEKKÜR ETTİ

Hasta ve çalışan memnuniyetinin kendileri için çok önemli olduğuna değinen Çalışkan, “Alınan puan sağlık personelinden yönetime, temizlik personelinden tıbbi sekretere kadar tüm çalışanların performansını ölçtüğü için herkesin başarısıdır. Nazilli Devlet Hastanesi olarak bizim açımızdan hastanemize sağlık hizmeti almak için gelen vatandaşlarımıza en iyi bir şekilde tıbbi hizmetleri vermenin yanında hasta ve hasta yakınlarının sağlık tesislerimizden güvenli ve memnun ayrılmaları da önemlidir. Ben tüm çalışanlarımıza göstermiş olduğu bu başarıdan dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

13 Mayıs 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.