Reklamı Kapat

Alıcık’tan CHP’li Sevim’e üslup eleştirisi

Nazilli eski Belediye Başkanı MHP’li Haluk Alıcık, CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim’e kendisi hakkında söylediği sözler için üslup eleştirisi yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim, iki gün önce yaptığı yazılı basın açıklamasında, Nazilli eski Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın belediyeye ait bir vidanjörü Büyükşehir Yasası’ndan sonra Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne teslim etmesi gerekirken, beş yıl boyunca kaçırdığını iddia etmiş ve eski başkan Alıcık’ı küçümseyici ve alaycı ifadelerle eleştirmişti. Bugünlerde sigorta işiyle uğraşan Haluk Alıcık, ofisinde bir basın toplantısı yaparak Serkan Sevim’in iddialarına ve kullandığı ifadelere yanıt verdi.

“ARAÇLA HALKA HİZMET ETTİK”


Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile kişisel bir meselesi olmadığının altını çizen Alıcık, aracı kaçırmadığını veya iddia edildiği gibi depolarda çürümediğini, aracın Nazilli’de halka hizmet için kullanıldığını söyledi. Vidanjörün Nazilli halkının parasıyla alındığını hatırlatan Alıcık, “Serkan Sevim bunu bilmiyorsa, ASKİ yetkililerine sorabilir. Kendisinin iş yerini su bastığı zaman da o vidanjörle müdahale etmiştik” sözleriyle CHP’li Sevim’e seslendi.

ALAYCI İFADELERE TEPKİ GÖSTERDİ


Serkan Sevim’in açıklamasında, “Kapasiteni zorla anlamaya çalış, şahsi çıkarların için aracı kaçırdın” gidi ifadeler bulunduğuna dikkat çeken Alıcık, “Bu ifadeler hoş değil, bir ilçe başkanına yakışmıyor. O üniversite bitirdiyse ben de bitirdim. Okul açacağı zaman en çok yardım eden bendim. Ben şahsım için hiçbir şey istemedim. Cami de yaptık, cemevi de yaptık. Serkan Başkan gitsin, köyleri dolaşsın. Her yerde Nazilli Belediyesi’nin ve bizim mührümüzü görecek” dedi.

“ONUN ÜSLUBUNU KULLANMAM”


Alıcık, her şeyi Nazilli için yaptığını ifade ederken, hükümetin yaptığı yatırımlarda da önayak olduğunu ve elinden gelen katkıyı sunduğunu söyledi. Alıcık, konuyla ilgili son söz olarak ise, “Ben onun seviyesine düşmem. Onun üslubuyla cevap vermem. En güzel cevabı halk zamanı geldiğinde verecektir” dedi. Alıcık, “Siyaset bu belli olmaz, farklı yerlerde farklı şekilde hizmet etme durumumuz olabilir” sözleriyle de siyasetten kopmayacağının sinyalini verdi.

“ZAMANLAMA MANİDAR”


Açıklamasının ardından soruları yanıtlayan Alıcık, NAZENDER eski Başkanı Tayfun Yazıcı’nın seçimlerden kısa bir süre önce kendisine baskı yaptığı yönündeki iddialarını yalanlarken, “Dün bana abi diyenler bugün başka şeylerin içinde. Ben engelli vatandaşlara karşı her zaman hassas oldum. Çok sayıda tekerlekli sandalye dağıttım. Kimseye hayır demedim. Bu tür olayların ve açıklamaların bir anda çıkması manidar” diye konuştu.

“KÜTÜPHANE YERİNDE KALMALI”


Alıcık bir gazetecinin, “80 daireniz olduğu söyleniyor, doğru mu? şeklindeki sorusuna, “Keşke olsaydı, birini satıp kulübe verirdim. Ben bu memleketin bir lirasına tenezzül etmedim” yanıtını verdi. Alıcık kütüphanenin taşınmasıyla ilgili ise, “Kütüphane şehrin göbeğinde olmalı. Kültür merkezi de daha iyi şekilde değerlendirilebilir” diye konuştu.

08 Ağustos 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.