Kuyucak’ta 57 bin hayvan aşılanıyor

Kuyucak İlçe Tarım Hayvancılık ve Gıda Müdürlüğüne bağlı Veteriner Hekimler, 2019 yılı boyunca Kuyucak’ta bulunan takriben 34 bin büyükbaş ve 23 bin küçükbaş olmak üzere toplamda 57 bin hayvanın sağlığını korumak amacıyla koruyucu hekimlik çalışmaları kapsamında aşılamasını gerçekleştirecek.

Kuyucak İlçe Tarım Orman Hayvancılık ve Gıda Müdürlüğünce Kuyucak ilçe sınırları içinde bulunan 57 bin hayvanın hastalıklardan korunması için Şap, Çiçek, Şarbon, Mavidil, Brusello, Veba ve Kuduz aşıları için 2019 Şubat ayından başlamak üzere yıl sonuna kadar tüm aşıların uygulamasını gerçekleştiriyor. 57 bin hayvanın aşılarının yanı sıra kırsalda bin 250 adet kedi ve köpeğe de kuduz aşısı yapan İlçe Tarım Orman Hayvancılık ve Gıda Müdürlüğü Veteriner Hekimleri, 11 Şubat ve 22 Mart tarihleri arasında 23 bin koyun ve keçinin Çiçek Aşılarını uyguladıklarını belirtti. Veteriner Hekimler, 25 Şubat 2019 ile 31 Mayıs 2019 tarihleri arasında da Kuduz Aşılarını uygulamaya geçirdiklerini söyledi.
Kuyucaklı veteriner hekimler, insan sağlığını korumanın yolunun hayvanlarda koruyucu hekimlikten geçtiğini bu nedenle sorumluluk bilinci içinde devlet destekli koruyucu hekimlik görevini yerine getirmeye devam edeceklerini söylediler.

12 Mayıs 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.