Reklamı Kapat

ABGC'den Başkan Ertürk’e tepki

Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti (ABGC) Başkanı Cem Ulucan, Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk’e, gazeteci Naci Eriş üzerinden gazetecilere hakaret ettiği gerekçesiyle tepki gösterdi.

Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cem Ulucan, Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk’ün Aydın Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin Temmuz ayı ilk oturumu için, Salı günü öğleden sonra belediye binasına giden gazeteci Naci Eriş’le asansörde karşılaştığını, gazetesi hakkında haksız eleştiriler yaptıktan sonra da Büyükşehir Belediyesi hizmet binası içerisinde bulunan servis asansörlerinin kötü olmasından dert yandığını anlattı.

“SÖYLEMİ İYİ NİYETLİ DEĞİL”


Metin Ertürk’ün konuyu anlatırken, “Asansörleri yazsanıza. En az 10 gazeteciye söyledim şu asansörleri yazın diye ama yazamazsınız. Yürek ister yürek. Arpanız kesilir” sözlerini sarfederek suçlayıcı bir dil kullandığını belirten Ulucan, “Şikayetçi olduğu konuyu bizzat üyesi olduğu, Belediye Meclisinde hiç bir zaman gündeme getirmemiş, düzeltilmesi yönünde önerisi olmamış olan Sayın Metin Ertürk’ün gazetecilere karşı ‘Arpanız kesilir’ söyleminin iyi niyetli olmadığını görmekteyiz” sözleriyle Ertürk’e tepki gösterdi.

“BİZİ ÇEVRESİNDEKİLERLE KARIŞTIRMASIN”


Cem Ulucan açıklamasını şu ifadelerle tamamladı: “Sayın Metin Ertürk, tüm meslektaşlarımızı kendi düşüncesince yandaş olarak nitelendirerek, aynı kefeye koyarak, ‘Kişi kendinden bilir işi’ misali çevresindeki zevatla karıştırmıştır. Aydınlı gazetecilerin, sizlerin tabir ettiği söylemle yanlı haberler için bir bedel almadığını belirtir, verdiği reklam ve editoryal haber hizmetlerinin karşılığında bedel aldığını ifade etmek isterim. Sayın Metin Ertürk’ün bu söylemini düzeltmesini arzu eder, cefa çeken gazetecilerle sefa süren sözde gazetecileri birbirinden ayırabilmesini temenni ederim.”

11 Temmuz 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.