Nazilli Belediyesi’nin imar tadilatları mahkemeden döndü

Nazilli Belediyesi’nin Haluk Alıcık döneminde Büyükşehir’e geçmemesi için bazı parklarda yaptığı imar değişiklikleri, Aydın 1.İdare Mahkemesi tarafından iptal edildi.

Nazilli Belediye Meclisi Temmuz Ayı Olağan Toplantısı 1. Birleşimi 2. Oturumu Belediye Toplantı Salonu’nda yapıldı. Oturum, Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan Ankara’da olduğu için Başkan Vekilliği görevini yürüten Soner Yelkovan Başkanlığı’nda yapıldı. Toplantıda 3 madde görüşülerek karar bağlandı. Plan ve Bütçe Komisyonu’nun Hamidiye Mahallesi 30 parselde bulunan belediyeye ait taşınmazın aylık 200 lira kirayla Müftülüğe tahsis edilmesi kararı ile oy birliğiyle kabul edildi. Komisyonun ilan panolarından haftalık 160 lira, bilbordlardan yıllık 220 lira ve encümence belirlenecek yer tahsisi ücreti alınması kararı da yine oy birliğiyle kabul edildi.

36 DOSYA AYRINTILI ŞEKİLDE ANLATILDI

Toplantının en önemli konusu ise eski başkan Haluk Alıcık döneminde Aydın Büyükeşehir Belediyesi’ne geçmemesi için bazı parklarda yapılan imar değişikliklerinin Aydın 1. İdare Mahkemesi tarafından iptal edilmesi kararı oldu. Toplantıda 36 farklı bölgede yapılan ve 24’ünün mahkeme tarafından iptal edildiği 1/1000 ölçekli uygulama imar planı ve 1/5000 ölçekli nazım imar plan değişiklikleri slaytlarla gösterilerek, mahkemenin iptal nedenleri üyelere tek tek açıklandı.

05 Temmuz 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.