Reklamı Kapat

Nazilli CHP’de Kaymak, adaylığını açıkladı

Türkiye genelinde kongre sürecine giren CHP’de, Nazilli İlçe Başkanlığı için adaylar çıkmaya devam ediyor. Son olarak CHP Nazilli İlçe eski Başkanlarından Zehra Kaymak da, 'Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nu feyz aldığını söyleyerek' adaylığını açıkladı.

Nazilli’de 2010-2012 yılları arasında ilçe başkanlığı görevinde bulunan Zehra Kaymak, yeni dönem için başkan adaylığını kahvaltılı basın toplantısında açıkladı. Mevcut Başkan Serkan Sevim, avukat Özlem Burcu Ugan Sevim ve Hakan Şensan’dan sonra Zehra Kaymak da, “Başkanlık yarışında ben de varım” dedi. Nazilli Belediyesi’ne ait Nazilli Hangar Restoran’da yapılan basın açıklamasına Zehra Kaymak’ın yanı sıra Emekli-Sen Nazilli Şube Başkanı Emel Çopur Atay ile CHP’ye gönül veren partili kadınlar katıldı.

“PARTİYİ TOPARLAMAK İÇİN ADAY OLDUM”

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’ndan feyz alarak siyasette kadının daha aktif olması adına yola çıktığını dile getiren Kaymak, aday olma sebeplerini açıkladı. Kaymak, “Birlik ve beraberlik içinde partiyi toparlamak için aday oldum. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'ndan feyz alarak kadınların siyasette daha aktif olması adına, Nazilli’de CHP'nin büyük katkıları ile kazanılmış yerel yönetimde partimizi daha etkin kılmak için, ilçe başkanının partiye emek veren, emeğin en yüce değer olduğunu bilen kişi olması gerektiğine inandığım için, sorunları çözmek için, başkanlığı basamak olarak gören değil, görevimizi en iyi şekilde yerine getirmek amacıyla aday oldum. Toplumsal baskı, özgürlüklerin kısıtlanması, yaşanan ekonomik kriz ortamında CHP'nin ve Atatürk devrimleri ışığında Nazilli’de bizlerin üzerine düşen görev bilinci ile genel merkezimizin de öncülüğünde mücadele ederek partimizi yüceltmek ve en üst seviyeye çıkarmak için aday oldum” ifadelerini kullandı.

07 Ekim 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.