Nazilli için itiraf gibi yanıt

İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin'in Nazilli'deki spor tesislerinin yetersizliği ile ilgili verdiği soru önergesine, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'ndan yanıt geldi. Sezgin'in, 'İtiraf niteliğinde' diye değerlendirdiği yanıtta, Nazilli’deki spor tesislerinin muadili olan ilçelere göre daha az olduğu rakamlarla ortaya koyuldu.

Büyütmek için resme tıklayın

İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin, geçen Ocak ayında Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun yanıtlaması talebiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi vermişti. Nazilli’nin 150 bin nüfusa, 50 binin üzerinde genç nüfusa ve 30 bin öğrenci nüfusuna sahip olmasına rağmen spor alanları ve tesisleri bakımından yetersiz kaldığına işaret eden Sezgin, eksikliğe parmak basmıştı. Nazilli’de Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait sadece 1 adet spor salonu bulunduğunu belirten Sezgin, benzer nüfusa sahip illerde ise ortalama 30 civarında tesis bulunduğuna dikkat çekerek, gerekli yatırımın yapılmasını istemişti.

"UMARIM YATIRIM SÖZLERİ TUTULUR"

İYİ Partili Sezgin, soru önergesinde Aydın ve Nazilli’de öğrenci başına ne kadar spor alanı düştüğünü, il merkezi ve ilçede önümüzdeki dönemde hangi tesislerin hizmete gireceğini sormuştu. Bakan Kasapoğlu yanıtında TÜİK rakamlarına göre Türkiye’de ortalama olarak genç nüfus başına düşen spor tesisinin 160 santimetrekare, bu oranın Aydın’da 155, Nazilli’de ise 130 santimetrekare olduğunu ifade ederken, “Aydın ili ve ilçelerinin spor tesisi ihtiyaçlarına yönelik olarak bütçe imkanları çerçevesinde yatırım programları yapılmaktadır” bilgisini verdi. İYİ Partili Sezgin, Bakanlıktan gelen yanıtın itiraf niteliğinde olduğunu dile getirdi. Sezgin, “Umarım yatırım sözleri tutulur” ifadelerini kullandı.

30 Ağustos 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.