Alem Gençlik'ten örnek bağış

Nazilli Belediyespor’un Alem Gençlik Taraftar Grubu, Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde aynı odada yatan, ilik nakli bekleyen Bozdoğanlı baba-kız için kök hücre bağışı yaptı. Alem Gençlik Tribün Lideri Cihan Ünal, “Verdiğimiz bu kök hücre bağışlarıyla taraftarlarımız bir insanın hayatını değiştirecekler” dedi.

Hastanede aynı odada yatan, ilik nakli bekleyen Bozdoğanlı baba-kız Yılmaz ve Ebru Çelen için Nazilli Belediyespor Taraftar Grubu Alem Gençlik, örnek bir duyarlılığa imza attı. Siyah beyazlı taraftarlar, Belediye Meydanı’nda bulunan Kızılay’ın kan toplama aracında iftardan sonra toplanarak kök hücre bağışında bulundu.

“BİR İNSANIN HAYATINI DEĞİŞTİRECEKLER”

Önemli olanın ihtiyaç sahibi insanlara umut olabilmek olduğunu ifade eden tribün lideri Cihan Ünal, “Biz yalnızca taraftar değil aynı zamanda insanız. Bizim için önemli olan kardeşimiz ve ihtiyaç sahibi insanlara umut olabilmek. Buraya gelen arkadaşlarımın hepsine çok teşekkür ediyorum. Belki de verdikleri kök hücreyle bir insanın hayatını değiştirecekler” diye konuştu.

“ACILAR PAYLAŞILDIKÇA AZALIR”

"Bir hayat kurtarabilirsek ne mutlu bize" diyen grup üyelerinden Mustafa Çelik ise, “Kök hücre ve kan bağışı tüm dünya insanları için önemli. Artık Alem Gençlik Grubu yalnızca tribünde değil, bu tür sosyal etkinlikleriyle her zaman hayatın içinde olacaktır” ifadelerine yer verdi.

24 Mayıs 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.