İhtiyaç sahipleri için kalem takımı topladılar

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Nazilli İlçe Müdürlüğü, ihtiyaç sahiplerine dağıtmak üzere üniversite sınavına giren öğrencilerden sınav çıkışlarında kalem takımlarını topladı. Kalem takımları toplanırken  gönüllülük esas alındı.

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile İlçe Müdürlüğü, Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük’ün himayesinde ‘Vereceğiniz kalemlerle çocukları sevindirin’ projesini başlattı. Proje kapsamında üniversite adaylarının sınava girdikleri okulların önünde stantlar kuruldu. Öğrencilerden sınav çıkışlarında ‘Tek kullanımlık sanma, çöpe atmaya kalkma’ denilerek gönüllülük esasına göre yeni eğitim ve öğretim yılında ihtiyacı olan öğrencilere dağıtılmak üzere kalem takımları toplandı.

8 BİN KALEM TAKIMI DAĞITILDI

Nazilli Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Güven Eker, toplanan kalem takımlarının Milli Eğitim İlçe Müdürlüğü ile iş birliği içinde tespit edilen ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılacağını söyledi. Önceki yıllarda 8 bin civarında kalem takımı topladıklarını belirten Eker, “Bütün sınav merkezlerinde sınava giren çocuklarımızın bu kalemlerini, kalemtıraş ve silgilerini toplayacağız” dedi.

17 Haziran 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.