İŞKUR ve Halk Eğitim el ele

Nazilli İŞKUR Şube Müdürlüğü ve Nazilli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü iş birliğinde, engelliler ve eski hükümlüler için girişimcilik kursu düzenlenecek.

Büyütmek için resme tıklayın

Nazilli İŞKUR Şube Müdürlüğü ve Nazilli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü iş birliğinde 19-27 Ekim 2019 tarihleri arasında engelliler öncelikli olmak üzere düzenlenecek Girişimcilik Eğitimi için protokol düzenlendi. Nazilli ve bağlı ilçelerinde ikamet edenlerin engelli ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurmaları, toplumsal hayata adapte olmaları ve devletin verdiği teşviklerden haberdar olmalarını amaçlayan eğitim 4 gün sürecek.

MADDİ DESTEK SAĞLANACAK

Nazilli İŞKUR Müdürü Yakup Ergenlik, İŞKUR tarafından engelli vatandaşlara proje karşılığında 3 bin lira kuruluş işlemleri desteği, 11 bin lira işletme gideri desteği ve 36 bin TL kuruluş desteği olmak üzere toplamda 50 bin lira destek sunulurken, eski hükümlülere de kendi işini kurmaları için brüt asgari ücretin 15 katına kadar hibe desteği verildiğini söyledi.

BAŞVURU KOŞULLARINI AÇIKLADI

Kendi işini kurmak isteyen girişimcilerin de KOSGEB desteklerinden faydalanabileceklerini ifade eden Ergenlik, “19-27 Ekim 2019 tarihlerinde başlayacak girişimcilik eğitimine başvurular e-devlet üzerinden KOSGEB’e yapılacaktır. En son başvuru 13 Ekim 2019’da olacağından, girişimcilerin gerekli hassasiyeti göstermelerini önemle rica ederiz. Herhangi bir sıkıntı halinde Nazilli İŞKUR’a başvurabilir ve gerekli destekleri alabilirler. Engelli ve eski hükümlü proje başvuruları için tüm teknik desteği Nazilli İŞKUR verecektir. Herkesin bu desteklerden faydalanmaları için Nazilli İŞKUR’a bekliyoruz” diyerek başvuru koşullarını açıkladı.

“KURUMLARLA ORTAK ÇALIŞIYORUZ”

Nazilli Halk Eğitim Müdürü Muhlis Sönmez; kurumlarla eş güdümlü çalışmalar yaptıklarını ifade ederken, “Amacımız ilçemizde her türlü girişimin önünü açmak. Özellikle iş bulma güçlüğü yaşayan engellilerimizin sosyal ve ekonomik hayatın her alanında yer alması için tüm çabalarımızı seferber etmekteyiz. Girişimcilerimizin cesur olmalarını temenni ederim” dedi. Eğitimlere başvurular 13 Ekim 2019 tarihine kadar yapılacak, eğitimlerse 19-27 Ekim tarihlerinde Halk Eğitim Müdürlüğü’nde verilecek. Müracaatlar e-devlet üzerinden KOSGEB’e yapılabileceği gibi, Nazilli İŞKUR Hizmet Merkezi’ne de başvurularak yardım alınabilecek.

01 Ekim 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.