Nazilli’de kadına şiddete hayır protestosu

Nazilli Manifatura ve Tuhafiyeciler Esnaf Odası, Belediye Meydanı’nda pankart asıp basın açıklaması yaparak kadına şiddet olaylarını protesto etti.

Büyütmek için resme tıklayın

Emine Bulut cinayetinin ardından yeniden alevlenen kadına şiddet olaylarına bir tepki de Nazilli’den geldi. Nazilli Manifatura ve Tuhafiyeciler Esnaf Odası Belediye Meydanı’nda pankart asarak basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasına Nazilli Kadınları Facebook Grubu üyeleri de destek vermesine rağmen katılımcıların sayısı 10’u geçemedi. Basın açıklamasını okuyan oda başkanı Hüdai Tosun, “Kadına yönelik her türlü şiddetin yaşam hakkını tehdit eden, temel bir insan hakkı ihlali olduğuna, toplumu derinden yaralayıp zayıflattığına, aile birliğini zedeleyip anne ve çocuk sağlığını bozan, son derece önemli bir halk sağlığı sorunu olduğuna inanıyoruz” dedi.

“ŞİDDETE SEYİRCİ KALAMAYIZ”


Başkan Hüdai Tosun kadına yönelik şiddetin hiçbir gerekçe ile meşrulaştırılamayacağını belirterek, “Kız kardeşlerimiz, annelerimiz, eşlerimiz, geleceği emanet ettiğimiz evlatlarımız, kadınlar bu toplumun yarısını oluşturan erkeklerle aynı haklara sahip bireylerdir. Peygamber efendimizin ‘Cennet anaların ayağı altındadır’ hadisini rehber alarak kadına yönelik hiçbir şiddete ortak olmayacağız, seyirci kalmayacağız. Kadına karşı şiddetle mücadelede üzerimize düşen görevi yapmak üzere kararlıyız” diye konuştu.

30 Ağustos 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.