Açık havada eğlenerek öğrendiler

“Okul Dışarıda” projesi kapsamında Atça Cumhuriyet Anaokulu’nda minikler, derslerini okul bahçesinde uygulamalı olarak yaptı. Oyunlar ve eğlenceli etkinliklerin de yapıldığı projeye veliler de katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteklediği “23 Mayıs Okul Dışarıda Günü” projesi kapsamında Atça Cumhuriyet Anaokulu yönetimi, okul bahçesinde çeşitli etkinlikler düzenledi. Açık hava ortamında çocukların daha kolay öğrendikleri ve odaklanmalarının sağlandığı gerekçesiyle yapılan uygulama kapsamında çocuklar gün boyu derslerini dışarıda yaptı. Derslerin yanında oyunlar oynayan ve çeşitli sanatsal faaliyetler gerçekleştiren çocuklara veliler de eşlik etti.

ÖĞRENMELERİ KOLAYLAŞIYOR

Okul Dışarıda Günü'nün açık havada oyun oynama özgürlüğünü kabul ederek, herhangi bir dersin oyun ile özdeşleştirilerek açık havada yapılmasını öngördüğünü belirten Atça Cumhuriyet Anaokulu Okul Müdürü Halil İbrahim Sağlık, “Açık havada organize edilen faaliyetler çocukların yaratıcılıklarını, sosyal becerilerini, problem çözme becerilerini ve takım çalışması becerilerini eğlenerek geliştiriyor” sözleriyle projeyi değerlendirdi.

24 Mayıs 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.