AK Partili Yavuz’dan yeni parti iddialarına sert tepki

AK Parti Aydın Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Yavuz, yeni parti kuracakları iddia edilen Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan ve Abdullah Gül’e yüklendi. Yavuz, “Kimin değirmenine su taşıyorsunuz?” diyerek eski AK Parti'li siyasetçilere tepki gösterdi.

Büyütmek için resme tıklayın

Elazığ'da düzenlenen Gönül Dostları Buluşması'nda konuşan eski başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, “AK Parti bir kişinin, bir faninin, bir ailenin, bir grubun, bir kesimin, bir bölgenin, bir etnik ya da mezhebi grubun partisi değildir. AK Parti bir takım trol örgütlerinin etkisi altına girmişse, soru sorması gereken biz, cevap vermesi gereken partiyi bu gruplara teslim edenlerdir. Devlet yapısıyla aile ilişkileri kesinlikle ayrılmalıdır” cümlesiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan sözlerine, AK Parti'li Metin Yavuz tepki gösterdi.

YENİ PARTİ İDDİALARINA SERT ÇIKTI

Yavuz yaptığı açıklamada, ‘‘Madem AK Parti’yi bu denli önemsiyorsunuz, şimdiye kadar neredeydiniz? Bu zamana kadar susan sizler, şimdi kusmaya başladınız. Hayırdır, kimin değirmenine su taşıma gayreti içine girdiniz?’’ dedi. Yavuz ayrıca, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Bakan Ali Babacan’ın yeni parti kurma çalışmalarına da işaret edip, ‘‘Zamanında birileri yine yeni bir parti kurmuştu. Ama tabanımızdan karşılık göremeyince gidip başka partide siyaset yapmaya başladı’’ diyerek CHP’li Abdüllatif Şener’e de atıfta bulundu.

“PARTİMİZ İÇİN ÇALIŞMADILAR”

Son günlerde yeni parti çalışmaları ile gündeme gelen Abdullah Gül, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun AK Parti’nin tam tersi bir strateji güttüğünü söyleyen Metin Yavuz, "Kaç defa referandum yaşadık, seçim yaşadık, bunların çoğu kritik seçimlerdi. Bu dönemlerde, Başkan Erdoğan’ın “kardeşim” diyerek aday gösterdiği eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski bakan Ali Babacan partimiz için çalışmadı. Hiç birinden zerrece açıklama gelmedi. Başkan Erdoğan dahil herkes sahada gece gündüz demeden çalışırken bu arkadaşlar neredeydi? Şimdi parti kuracakları konuşuluyor. Allah aşkına kimden oy almayı planlıyorlar. AK Parti tabanından mı? Bizim tabanımız bunlara neden güvensin? Bunca seçim dönemi yaşanmış, her seçimde AK Parti’nin tersine çalıştıkları bilinen bu kişileri AK Parti tabanı bu yapılanları görmüyor mu zannediyorlar” sözleriyle Erdoğan’ın eski yol arkadaşlarına yüklendi.

CHP İLE İŞ BİRLİĞİ SUÇLAMASI

Metin Yavuz, tepkisini şu sözlerle sürdürdü: “Bizim için bunca yıl seçimde, referandumda hiçbir şey yapmamışlar, CHP ile birlikte çalışmışlar, şimdi parti kurarak kendilerince AK Parti tabanını koparacaklar. Bizim tabanımızı daha tanıyamamışlar. Bizim derdimiz, davamız belli. Başkan Erdoğan liderliğinde ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine ulaşması için gece gündüz demeden çalışmak. Yolumuz çetin bunu biliyoruz. Ama bu yolda Başkan Erdoğan asla yalnız değildir. Onlar her ne kadar Başkan Erdoğan’ı yalnızlaştırdıklarını düşünseler de gerçek asla öyle değildir. Başkan Erdoğan ile birlikte bu memleketin bekası için, tüm şer odaklarına rağmen güçlü Türkiye için onunla birlikte yürüyen milyonlarca vatan evladı bulunmaktadır.’’

ABDÜLLATİF ŞENER’E YÜKLENDİ

Parti kuracakları konuşulan Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun daha cesur davranmaları gerektiği konusunda açıklama yapan CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener’i de eleştiren Aydın Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Metin Yavuz, "Kendisi zamanında bir parti kurdu. O da bizim tabanımızdan oy alabileceğini düşünerek böyle bir hamlede bulunmuştu. Ama akıbetinin ne olduğu konusu malumunuzdur. Sıfırı çekince, partiyi kapatıp koşa koşa CHP’nin kanatları altına girdi. Şimdi de Babacan’a ve Davutoğlu’na tavsiyelerde bulunuyormuş. Kendisi zamanında kurduğu partisine zerre katkı sağlayamadı. Onun bu tavsiyelerine karşılık tek bir şey söylemek istiyorum. Kelin ilacı olsa kendi başına sürer’’ dedi.

04 Temmuz 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.