Reklamı Kapat

Görünmeyen tabela kaza yaptırıyor

Sık sık kamyonların altında sıkıştığı Nazilli’deki Hürriyet Caddesi üzerinde bulunan Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları'na (TCDD) ait köprü, yaşanan yol kazaları yüzünden epeyce hasar gördü. Bu tür kazaları önlemek için köprüye ışıklı tabela konulması talep ediliyor.

Nazilli’nin en yoğun caddelerinden olan Hürriyet Caddesi üzerinde bulunan ve üzerinden tren yolu geçen köprü, altına sıkışan kamyonlar nedeniyle epeyce hasar gördü. Sık sık köprünün altına kamyon sıkışmasını kimileri köprünün yüksekliğini gösteren tabelanın küçük olmasından dolayı yeterince görünür olmamasına bağlarken, kimileri ise yol üzerinde yapılan dolgu çalışmaları yüzünden yüksekliğin tabelada yazandan daha az olmasına bağlıyor.

“IŞIKLI TABELA KONULMALI”

Söz konusu köprüye çok yakın mesafede bulunan Aras Bobinaj’ın sahibi Taner Aras, sıkça köprünün altına kamyon sıkıştığına şahit olan esnaflardan yalnızca biri. Köprünün üst kısmında bulunan ve yüksekliği 3 metre 30 santim olarak gösteren metal tabelanın yeterince görünür olmadığı için kamyon şoförlerinin dikkatini çekmediğini iddia eden Aras, “Kamyon şoförleri zaten uzun yoldan geliyorlar ve yorgunluktan dolayı dikkatleri dağılmış vaziyette oluyorlar. Bence buraya ışıklı büyük bir tabela konursa bu tür kazalar önlenebilir diye düşünüyorum. Köprü kaldırılamayacağına ve yol da kazılmayacağına göre bence en akılcı çözüm bu” dedi.

“TABELADAKİ RAKAM ARTIK DOĞRU DEĞİL”

Yine köprüye çok yakın mesafedeki Fatih Çay Ocağı’nın sahibi Hakan Çil, asfaltın üzerinde yapılan dolgu çalışmaları yüzünden köprünün yüksekliğinin artık 3 metre 30 santimden daha az olduğunu iddia ederek, “Karşıdan gelen rampaya takılıyor, bu taraftan gelen ise köprünün başlangıcında değil dolgunun fazla olduğu köprünün ortalarında takılıyor. 9 yıldır buradayım defalarca köprünün altındaki asfalt yola dolgu yapıldığını ve sayısız defalar kamyonların sıkışıp kaldığını gördüm. Üç yıl önce köprüden hemen önceki bir noktada ışıklı bir sistem yapmışlardı. Köprünün yüksekliğinden daha büyük bir araba geçtiği zaman yanıp şoförü uyarıyordu. Yağmur suyu kaçıyor diye sistemi söktüler. Bence buraya yapılacak büyük araçların şehir içine alınmaması olabilir. Ya da kamyon şoförlerinin dikkatini çekecek şekilde ışıklı büyük bir uyarı levhası olabilir” diye konuştu.

23 Temmuz 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.