Pedallar farkındalık için çevrildi

Ankara’da bulunan Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından hayata geçirilen ‘Geri Dönüşüm İçin Pedalla’ projesi kapsamında farkındalık yaratmak için 6 farklı ülkeden Nazilli’ye gelen toplam 30 bisikletli ilçede pedal çevirdi.

Büyütmek için resme tıklayın

Ankara Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği, geri dönüşüm ve bisiklet yolları konusunda farkındalık yaratmak amacıyla Aydın’da ‘Geri Dönüşüm İçin Pedalla’ projesi gerçekleştirdi. Erasmus+ Programı Gençlik Değişimleri Bileşeni kapsamında desteklenen projeye Romanya, İspanya, Estonya, Slovakya, Polonya ve Litvanya’dan gelen öğrenciler ile Aydınlılar Derneği bünyesindeki gençler katıldı. Aydın merkezden başlatılan proje kapsamında ilçeler geziliyor. Bu çerçevede Nazilli’ye gelen gençler Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan tarafından Belediye Meydanı’nda karşılandı. Burada kurulan stantta gençler ülkelerini tanıtıp, ülkelerinde geri dönüşüm anlamında yapılan çalışmaları anlattı.

“DİKKAT ÇEKMEYİ AMAÇLIYORUZ”

Projenin Aydın’ın tanıtımına büyük katkı sağladığını kaydeden Ankara Aydınlılar Derneği Başkanı Halil Apaydın, “Geri dönüşüm ve bisiklet yolları projelerinin yanı sıra Aydın’ın tanıtımına da katkı sağlıyor. Bunun yanında geri dönüşüm projesiyle sağlıklı kentler, yaşanabilir kentler nasıl kurulur onun üzerinde duruyoruz ve bir de bisiklet yolları için yerel yönetimlerin dikkatini çekmeyi amaçlıyoruz. Projeyi Aydın’da yapmayı uygun gördük. Aydın’ın tanıtımına da önem verdik. Çünkü projede ören yerlerinin, tarihi yerlerin ve müzelerin gezileri de var. Buraya gelen yabancıların gezdikleri yerlerde fikir sahibi olup memleketlerinde tanıtım yapmaları bizleri sevindirir. Bu projede destek olan herkese teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

“FARKINDALIK YARATIYORUZ”

Aydın’da sürdürülebilir yaşamı gençlerin gözüyle tanıtmak istedikleri için bu projeyi yaptıklarını dile getiren Aydınlılar Derneği Başkan Yardımcısı Arzu Akar, “Bunlardan biri ‘Geri Dönüşüm için Bisikleti Pedalla’. Hem geri dönüşüme, hem de bisiklete dikkat çekmek istiyoruz. Bisiklet sağlıklı yaşam için gerekli bir uygulama. Bisiklet sürmenin ve geri dönüşümün Aydın’da gelişmesi için ilçeleri ziyaret edip, aktiviteler yapıyoruz. Yerel yöneticilerin ve karar alıcıların farkındalık oluşturmasını istiyoruz. Gençler olarak Avrupa’dan 6 ülkeden katılımcılar var. İspanya, Slovakya, Litvanya, Estonya, Polonya ve Romanya’dan toplamda 24 kişilik, aynı zamanda dernek olarak Türk grubu olarak toplamda 30 kişilik bir ekibiz. Birinci gün Efeler’de, ikinci gün Karacasu, Bozdoğan ve şimdi de Nazilli’deyiz. Belediye Meydanı’nda standımızı açtık. Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan standımızı gezdi. Buradan Yenipazar’a geçeceğiz. Grup olarak geri dönüşüm ve bisiklet yolları için farkındalık yaratmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

26 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.