Örnek davranışa plaket

Geçtiğimiz günlerde hesabındaki kendisine ait olmayan altınları iade etmesiyle ilgili gündeme gelen Cemre Şahin Kazıcı’ya, Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay tarafından duyarlı davranışından dolayı plaket takdim edildi.

Efeler’de mimarlık yapan Cemre Şahin Kazıcı (27) hesabına fazladan yatan 1 kiloya yakın altını, kendisine ait olmamasından dolayı iade etmişti. Bu davranışa kayıtsız kalmayan Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay, Cemre Şahin Kazıcı’yı Efeler Belediyesi’nde ağırladı. Plaket takdiminden önce konuşan Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay, “Örnek bir yurttaş davranışında bulunmuş olması, bütün Efeler halkına örnek olacağını ve bu davranışın tarihe geçeceğini düşünüyorum. Büyük miktardaki bu yanlışlığı, büyük uğraşlarla geri vererek başkalarının hakkını almak yerine dürüstlüğü seçmiş olması gerçekten çok önemli bir davranış. Bu nedenlerden dolayı, Efeler halkının seçtiği belediye başkanı olarak, Efeler halkı adına kendisine teşekkür etmek için bu plaketi takdim ediyorum” diyerek herkese örnek olması temennisinde bulundu.

“ÜLKECE BU TÜR DÜRÜST HAREKETLERE AÇ KALDIK”

Kazıcı da, “Tabi bu yaşadığım, başına geldiği zaman herkesin yapması gerek bir olay. Zannediyorum ki, ülkece bu tarz dürüst olan hareketlere aç kaldık dolayısıyla böyle bir takdir gördüm ve bundan da çok mutlu oldum. Hayattaki başarı gayemiz maddiyatla ölçülecek şekilde değil, vicdanımız rahat olduğu sürece başarılı hissediyoruz. Dolayısıyla böyle bir uğraş verdik, sonucu da örnek olduysa ne mutlu bize” dedi.

Cemre Şahin Kazıcı, Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay’ın davetinden duyduğu memnuniyetini dile getirerek, kendisine takdim edilen plaket için de teşekkür etti.

27 Mayıs 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.