Nuri Arslan farkını gösterdi

Nazilli Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi olağanüstü genel  kurulunda mavi listeyle yarışan mevcut başkan Nuri Arslan, Hakan Telliel’in  221  oyuna karşılık 384 oyla yeniden başkan seçildi.

Büyütmek için resme tıklayın

Bir süredir Nazilli kamuoyunu meşgul eden Nazilli Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi olağanüstü genel kurulu ortakların yoğun katılımıyla gerçekleşti. Nazilli Ticaret Odası Konferans Salon’nda yapılan kongreye 402 asıl, 272 vekaleten olmak üzere 674 kişi katıldı. Saygı duruşu ve istiklal Marşı’nın okunmasının ardından gündem maddeleri görüşüldü.

SEÇİMİN ÖNE ÇEKİLMESİNİ İSTEDİ

Hukuk Danışmanı Mehmet Şahin kongrede beyaz listeyle yarışan Hakan Telliel ve ekibinin son mali kongreden bu yana talep ettikleri kooperatifin tasfiye edilerek malların üyelere dağıtılması konusunda yasal engelleri anlattı. Mevcut Başkan Nuri Arslan görevde bulunduğu son yedi yılda yönetiminin yaptığı hizmetleri anlatmak üzere kürsüye geldi ancak tam bu sırada Hakan Telliel önce seçimin yapılıp gündemin kaldığı yerden devam etmesini istedi. Divan heyetinin oylaması sonucu bu talep oy çokluğuyla reddedildi. Nuri Arslan kısa konuşmasında görev yaptıkları sürede her zaman ortakların çıkarlarını düşündüklerini, dükkanların değerini 200 bin liraya kadar yükselttiklerini söyledi.

YASAL ENGELLERİ ANLATTI

Kongrede daha sonra Yeminli Mali Müşavir Neşe Işık muhaliflerin istediği gibi ortaklara kar payı verilmesi veya malların dağıtılması için kooperatifin işletme kooperatifine dönüştürülmesi veya tasfiye edilmesi yoluyla yapılacağını ancak bu durumda da vergilendirilmemiş fonda bekleyen gelirlerin yaklaşık 2 milyon lira tutan vergilerin ödenmesi gerektiğini belirtti. Neşe Işık, kooperatifin tasfiye edilmesi durumunda ise giderlerden sonra hisse başına 5’er bin lira düştüğünü ancak bunlar için de 5 yıl beklenmesi gerektiğini söyledi. Kongrede ayrıca yönetim ve denetim kurulunun dört yıl değil iki yıl süreyle seçilmesi oy çokluğuyla kabul edildi.

ARSLAN FARK ATTI

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından oylamaya geçildi. Mevcut başkan Nuri Arslan Mavi Liste ile, Hakan Telliel ise Beyaz Liste ile yarıştı. Kongrede 354 asil, 254 vekil olmak üzere toplam 608 oy kullanıldı. Seçimi Hakan Telliel’in 221 oyuna karşılık 384 oyla kazanan Nuri Arslan’ın yönetim kurulu listesinde Erkin Özbek, Hasan Hüseyin Eren, Serkan Çelen, Kadir Eroğlu, Mehmet Akgün ve Nuri Sağbaş yer aldı.

SON ANDA TANSİYON YÜKSELDİ

Nuri Arslan teşekkür konuşmasında süreç içerisinde iftira boyutuna varan ithamlarla karşılaştıklarını belirterek, "Ortaklarımızın bu iftiralara ne derece itibar ettiklerini gösterdi. Bir çalışmanın karşılığı sandıktadır. İnsanların sağduyusunu gördük. Biz seçimden önce 10-15 oyla kazanırsak ilk altı ayda bırakma kararı almıştık. Bu kadar emek verip de takdir görmeseydik burada durmanın anlamı yoktur. Nazilli'yi kalkındıracak işlerle uğraşıyoruz" dedi. Hakan Telliel'in ekibi Nuri Arslan'ın serzenişlerine tepki gösterince tansiyon yükseldi. Divan üyelerinin araya girmesiyle Hakan Telliel ve ekibinin salondan ayrılmasının ardından kongre sona erdi.

23 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.