Reklamı Kapat

NAZENDER’de Halil Şener dönemi

Nazilli Engelliler ve Engellilere Destek Verenler Derneği'nin (NAZENDER) tek listeyle gidilen genel kurulunda Tayfun Yazıcı başkanlık görevini Halil Şener’e devretti.

Nazilli Engelliler ve Engellilere Destek Verenler Derneği'nin (NAZENDER) olağan genel kurulu Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi’nde yapıldı. Tek listeyle gidilen genel kurulda üç yıldır derneğin başkanlık görevini aktif şekilde yürüten Tayfun Yazıcı görevini Halil Şener’e devretti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede yönetim kurulu Halil Şener başkanlığında Elifnur Yazıcı, Aysun Kirişlioğlu, Lütfiye İzanlı ve Fetihan Tarhan’dan Denetim Kurulu ise Suat Koşun, Burhan Özberk ve Kemal İriboz’dan oluştu.

“HER ZAMAN YANINIZDAYIM”


Genel kurulda Tayfun Yazıcı’ya üç yıllık hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi takdim edildi. Kongrede kısa bir konuşma yapan Yazıcı görevi bıraksa da dernek üyeliğinin devam ettiğini belirterek “Bu derneği vakti geldiğinde uzmanlarına teslim edeceğimi söylemiştim Özel Eğitim Öğretmeni arkadaşlarımız bizi kırmadı. Hayalimiz neyse onu yaptık. Genç arkadaşlarımız, idealist öğretmenlerimiz bayrağı daha ileriye götürecekler. Güzel şeyler olacak. üç yıl sizlerle beraberdik. Çok mutlu geçirdiğim bir üç yıl oldu. Bilmeden kırdıklarım olduysa özür diliyorum. Yeni yönetime başarılar diliyorum” dedi.

“HAK VE ADALET MESELESİ”


Derneğin yeni başkanı Halil Şener konuşmasına kısaca kendini tanıtarak başladı. Kayseri kökenli ve iki engelli çocuk babası olduğunu belirten Şener “Bana başkanlık teklif edildiğinde mutlu oldum. Böyle güzel bir camiaya hizmet etmek onur verici bir şey. Bayrağı aldığımız yerden yukarı taşırsak mutlu olacağız” dedi. Engelli insanların engeli olmayanlara göre daha kötü koşullara sahip olduklarına dikkat çeken Halil Şener “Engeliler için yapılacak çalışmalar sadece bir sağduyu meselesi değildir. Aynı zamanda hak ve adalet meselesidir. Engellilerin toplumsal yaşama katılmalarının önündeki engelleri kaldırmak ve sahip oldukları potansiyeli ortaya çıkarmak gerekiyor. Yeterli kaynak ve uzmanlığı bu konuda çalışma yaparak kullanmak ahlaki sorumluluğumuzdur” ifadelerini kullandı.

“YENİLİKÇİ YAKLAŞIMLAR GEREKLİ”

Engelliler için sağlık, rehabilitasyon, eğitim desteği ve istihdamın kolaylaştırılması gerektiğinin altını çizen Halil Şener “Sivil toplum kuruluşlarının görevi engellilere haklarını kullanmak için imkan ve fırsat yaratmak olmalıdır. Bu yüzden engelli insanların sosyal, kültürel, ekonomik açıdan topluma uyum sağlamaları için yetkili kurumları, yenilikçi yaklaşımlar doğrultusunda çalışmalar yapması gerekmektedir. Süreklilik ve kararlılıkla üzerinde durulması gereken tüm hususular engelli insanlarımızın bağımsız ve aktif birey olarak topluma kazandırılmasını sağlayacak, ülkemizin menfaatlerine katkıda bulunacaktır” sözleriyle engelliler için yapılacak düzenlemelere dikkat çekti.

ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ


Halil Şener konuşmasını şu cümlelerle tamamladı, "Bu bağlamda engelli bireylerin iş gücüne katılmalarını teşvik etmek düzenlemelerle onları toplumda üretken bir paya sahip olduğunu gösterecek yaşam standartlarını yükseltecektir. Yalnızca istihdam edilme değil, eğitim, sağlık, ulaşım, bilgi edinme ve rehabilitasyon gibi bir çok hizmetlerden engelli olmayan insanların yararlandığı gibi aynı kalitede engelli insanların da yararlanması ve yaşam kalitelerinin artarak sürdürülmesi gerekmektedir."
Yeni başkan Halil Şener, üç yıllık emeklerinden dolayı Tayfun Yazıcıya teşekkür etti.

20 Temmuz 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.