Sultanhisar’da mutlu sona ulaşıldı

Sultanhisar’da uzun süredir beklenen 10 yataklı entegre devlet hastanesi hizmete açıldı. Hastane yaklaşık 7 milyon liraya mal oldu.

Büyütmek için resme tıklayın

Sultanhisar yıllardır beklediği hastaneye nihayet kavuştu. 20 bin nüfuslu ilçede Denizli-Aydın Karayolu üzerinde yapılan hastane 112 acil ambulans ve 10 yatak kapasitesiyle ilçenin ve yakın çevresinin sağlık hizmetlerini karşılayacak. 6 milyon 900 bin lira malolan hastane bodrum kat, zemin kat, 1’inci kat ve tesisat kattan oluşuyor.

ACİL HASTALARA BAKILABİLECEK

Bodrum katta 112 acil servis, kapalı otopark, morg, mutfak, yemekhane, çamaşırhane ve teknik birimler yer alırken, zemin katta, 6 hekimli aile sağlığı merkezi, 1’inci katta Toplum Sağlığı Merkezi idari birimler, 4 adet 2 kişilik, 2 adet 1 kişilik hasta odası ve Sancı Doğum Loğusa (SDL), Diş Polikliniği bulunuyor. Sultanhisar Entegre Devlet Hastanesi bünyesinde, Acil Sağlık Hizmetleri, Aile Sağlığı Merkezi ve toplum sağlığı çalışmaları bir arada yürütülecek.

ÇEŞİTLİ SAĞLIK HİZMETLERİ BİR ARADA VERİLECEK

İl Sağlık Müdürü Dr. Osman Açıkgöz hastanenin 23 bin 207 kişiye hizmet vereceğini belirterek, “Sağlık hizmetlerinde verimliliğin artırılması, kaynak tasarrufunun sağlanması ve hizmet sunumunun güçlendirilerek yetkili merkezden sunulması için, ulaşım imkanları, nüfus, coğrafi ve sosyo-ekonomik şartlar ve bölge merkezli sağlık planlaması kriterleri gözetilmek suretiyle, kişiye yönelik koruyucu sağlık hizmetleri, birinci basamak ve gezici sağlık hizmetleri ile yataklı tedavi hizmetlerinin ilçe devlet hastaneleri bünyesinde aile hekimleriyle birlikte entegre sağlık hizmet sunum modeli ile verilmesi amaçlanmaktadır” dedi.

27 Ağustos 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.