Reklamı Kapat

FETÖ mağduru aile Ankara’ya yürüyor

FETÖ mağduru Eren ailesi, ikamet ettikleri Sultanhisar’a bağlı Atça Mahallesi’nden yaya olarak Ankara’ya gidip Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşebilmek için yola çıktı.

Eski polis memuru Tevfik Eren, 2005 yılında gördüğü bazı şüpheli durumları üstlerine bildirmesinden sonra kendisine kumpaslar kurularak görevinden uzaklaştırıldığını iddia etti. Tevfik Eren, FETÖ’cüler tarafından mesleğinden uzaklaştırıldığını iddia ederek, bugüne kadar hukuk mücadelesini sürdüğünü ancak sesini duyurabilmek için Atça’dan Ankaya Beştepe’ye kadar eşi ve çocuğu ile birlikte yaya olarak yürüme kararı alıp yola çıktığını belirtti.

“BİLGİ NOTU GÖNDERDİM”

Hukuk mücadelesi sırasında avukatına baskı yapıldığını iddia eden Tevfik Eren, “Kendisine verdiğimiz emsal belgeler ve emsal kararları içeren kitap elinden alındı. Avukatımıza baskı yapılıp Manisa Bölge İdari Mahkemesi'ndeki davaya girmesi engellendi. Mahkeme tarihini bize haber vermesi engellendi” dedi. 1999 yılında Aksaray’da görev yaparken Silah Ruhsat bölümündeki arkadaşlarına ziyarete gittiğinde silah ruhsatı alan kişilerin dikkatini çektiğini söyleyen Eren, “Ben bu konuyu araştırdım, bunların cemaate mensup insanlar olduğunu öğrendim. Emniyet Genel Müdürlüğü araştırma yapsın diye bilgi notu hazırlayıp gönderdim” dedi.

“FETÖCÜLER BANA BASKI YAPTI”

Bilgi notunu gönderdikten sonra kendisine baskı yapılmaya başlandığını savunan Tevfik Eren, “Ben bir ay içerisinde geçici görevle ilçeleri gezdirildim. Niğde Çamardı’na gönderildim. Yine Niğde'de yaptığım araştırmalarda da çok sayıda otomatik pompalı silahları satın aldıklarını gördüm. Bununla da ilgili yazı yazıp Ankara’ya gönderdim. Ben bunları kendi imkanlarımla posta yolu ile gönderdim. Bundan sonra da başımıza gelmeyen kalmadı. Yaklaşık 4-5 yıl beni adım adım her gittiğim yerde izlediler. Bunun neticesi de bana ihraç olarak geri döndü” sözleriyle mağdur olduğunu ifade etti.

“EŞİMİN ARKASINDAYIM”

Tevfik Eren’in eşi Nuriye Eren de eşinin arkasında olduğunu belirterek, “Biz FETÖ mağduruyuz. Derdimizi kimselere anlatamadık. Ve devlet büyüklerimize sesimizi duyurabilmek için yola çıktık. 15 Temmuz’u da şiddetle kınıyoruz. Bu ülkede gerçek FETÖ’cüler de var. Cumhurbaşkanımıza karşı, ülkemize karşı gerçek bir darbe yapıldı. Onun için biz de bir FETÖ mağduru olarak, gerçekleri halkımıza duyurmak için eşimin sonuna kadar arkasındayız. Ucunda ölüm olsa dahi kızımla birlikte eşimi hiçbir zaman yalnız bırakmayacağız. Arkasında Ankara’ya kadar yürüyeceğiz. Sesimizi duyurmak istiyoruz. Çünkü biz gerçek bir FETÖ mağduruyuz” diye konuştu.

22 Temmuz 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.