Reklamı Kapat

Nazilli'de hainlere gözdağı verildi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü etkinliğinde konuşan Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük FETÖ’cülerin halen tam olarak temizlenmediğini belirterek “Aramıza sızmış hainler olabilir. Biz yöneticilerin hoşgörüsünü zafiyet olarak yorumlamasınlar” sözleriyle gizli FETÖ’cülere göz dağı verdi.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü için Nazilli Belediye Meydanı’nda düzenlenen etkinlikler yoğun katılımla gerçekleşti. Saat 20:00’de mehter takımının gösterisiyle başlayan etkinliklere Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Nazilli Başsavcısı Mehmet Akif Dönertaş, Ağır Ceza Hakimi Selahattin Afşin, Nazilli Emniyet Müdürü Bünyamin Daşdemir,Nazilli İlçe Jandarma Komutanı Haktan Öztürk, siyasi partilerin, meslek odalarını, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

SÖZÜ GEZİ PARKI OLAYLARINA GETİRDİ


Etkinlikler Nazilli Belediyesi Mehter Takımı’nın bir saatlik gösterisiyle başladı. Saat 21:00’de saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalara geçildi. Etkinlikte konuşan Muharip Gaziler Derneği Nazilli Şube Başkanı Hasan Karataş; "Şehadeti kendisine yoldaş etmiş bir topluluğu yenmek mümkün değildir. Türk milletinin en büyük özelliklerinden olan aklın ve mantığın tükendiği noktada zafer kazanma hassası bu ruhu milletimizle birleştirmesindendir. Şeytanın orduları kimi zaman doğrudan kimi zaman şeytanlaşmış insanları kullanarak dolaylı olarak saldırarak bu misyonumuzu akamete uğratmaya çalışmışlardır. Gezi parkı olayları bunlardan biridir." dedi.

“TANKLARIYLA RUHLARIYLA YENDİLER”


FETÖ’nün 40 yıldır milletimizin milli ve manevi değerlerini suistimal ederek güçlenen devletin kılcal damarlarına kadar sızdığını, uyguladığı girişimler başarısız olunca 15 Temmuz 2016’da darbeye başvurduğunu ifade eden Karataş, “Milletin sırtına kene gibi yapışarak büyüyen bu terör örgütü, parasıyla alınmış uçaklarla tanklarla ve silahlarla yönetim ele geçirmek için darbe planını devreye soktu. Şerefsizler ,hainler planlarını devreye sokanlar karşısında başkomutan Recep Tayyip Erdoğan ve sevenlerinin olduğunu unuttular. Kahramanlar o tankları ruhlarıyla yendiler. Kahraman Astsubay Ömer Halisdemir’in hain generalin alnına kondurduğu kurşunun sesi okyanus ötesinden duyuldu. Her destan bir ihanetin sonucudur. Hak ile batılın savaşı kıyamete kadar sürecek. Ölenler şehit, kalanlar gazi anlayışıyla tüm mazlumların dualarının tezahür olmasını dilerim” dedi.

“UYANIK OLMAK ZORUNDAYIZ”


Hasan Karataş’ın ardından konuşma yapan Kaymakam İbrahim Küçük ise dış destekli ama içerideki hainlerle hareket edilen bir kalkışmanın başarısızlıkla sonuçlandığını hatırlatarak, “Bizler Türk milleti olarak Anadolu topraklarında çokça hain gördük ama bunlar kadar bütün kutsallarımızı kötüye kullanan bir başka hain kitlesine rastlamadık. Bunu yaparken ülkemizin en zinde unsurlarından olan TSK’yı da töhmet altında bırakmaya çalıştılar. Her daim biz bunlara karşı uyanık olmak zorundayız."

HAİNLERE GÖZ DAĞI VERDİ


“Şahsi çıkarları için içimizden kutsal değerlerimizi, siyasi eğilimlerimizi kullanarak bir yerlere gelmeye çalışan satılmışlar olabilir. Bunlara aslan prim vermemeliyiz. Bizler varken bu satılmışlara izin vermeyeceğiz. Aramıza sızmış hainler olabilir. Biz yöneticilerin hoşgörüsünü zafiyet olarak yorumlamasınlar. Nezaketimizi devlet terbiyesinden alıyoruz. Bundan sonra da hırsızlığa haksızlığa bulaşmamış herkesle ele le yürüyeceğiz. Şehit ve gazilerimizi minnetle anıyorum” sözleriyle hainlere göz dağı verdi.
Kaymakam Küçük’ün konuşmasından sonra 15 Temmuz belgeseli gösterildi. Belgeselin ardından Nazilli Müftüsü Necati Topaloğlu tarafından şehitlerimiz için dua okundu.

16 Temmuz 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.