Reklamı Kapat

Muhalefet 10 milyonluk krediye şerh koydu

Nazilli Belediye Meclisi Eylül ayı toplantısında yatırımlarda kullanılmak üzere 10 milyonluk kredi çekilmesi için Başkan Özcan’a yetki verilmesi maddesi, AK Parti ve MHP Grubu’nun itirazına karşın oy çokluğuyla kabul edildi.

Nazilli Belediye Meclisi Eylül ayı olağan toplantısının 1. birleşimi, toplantı salonunda Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda 12 madde oylanarak karara bağlandı. Yatırımlarda kullanılmak üzere 10 milyon liralık kredi alınması için Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’a yetki verilmesini öngören 7. Maddenin görüşüldüğü sırada AK Partili Meclis Üyesi Bülent Sayar söz alarak konunun önce Plan Bütçe Komisyonu’nda değerlendirilmesini ve paranın nerede kullanılacağı konusunun ayrıntılı bir şekilde açıklanmasını istedi. Sayar’ın sözlerine Başkan Özcan “Keşke bu soruları önceki dönemde de sorsaydınız” diyerek yanıt verdi. 7. Madde İYİ Parti ve CHP’li üyelerin oylarıyla kabul edildi.

“BU KONUYU NEDEN MECLİSE GETİRİYORSUNUZ?”

Toplantının 8. Maddesinde İnci Yaşam projesinin süresinin uzatılması ve proje dahilindeki bazı dükkanların kiraya verilmesi için imza yetkisinin Başkan Özcan’a verilmesi konusu görüşüldü. Madde görüşülürken tekrar söz alan AK Partili Sayar, “Bu konuda Belediye Meclisi’nin karar verme yetkisi yok. Bu sizin yetkinizde olan bir konu. Bu hususu Belediye Meclisi’ne neden getiriyorsunuz?” dedi. Sayar öncülüğündeki AK Parti ve MHP Grubu bu maddeye de şerh koydu. Toplantıda Ahmet Şensan Düğün Salonu önünde bulunan İnci Yaşam satış ofisinin bir bölümüm Kızılay’a tahsis edilmesi de kabul edildi.

ELEKTRONİK DENETİM SİSTEMİ KURULACAK

Toplantıda ayrıca Yeşil Mahalle trafo amaçlı 1/1000 ölçekli uygulama imar plan değişikliğinin görüşülmesi, Zafer Mahallesi trafo amaçlı 1/1000 ölçekli uygulama imar plan değişikliğinin görüşülmesi, Altıntaş Mahallesi 280 Ada 1/1000 ölçekli uygulama imar plan değişikliğinin görüşülmesi, plan notlarının düzenlenmesinin görüşülmesi, çatılarla ilgili düzenlemelerinin görüşülmesi maddeleri ilgili komisyonlara sevk edildi. Mimar kadrosunun iptal edilerek inşaat mühendisi kadrosunun açılması ve Sümer Mahallesi’nde bulunan bazı gayrimenkullerin ASKİ ve Nazilli Belediyesi arasında takas yoluyla değişilmesi hususu ilgili komisyonlara sevk edildi. Toplantıda ayrıca kavşaklarda trafiğin düzenli akmasını sağlamak amacıyla elektronik denetim sistemlerinin kurulması ve gerekli işlemlerin yürütülmesi için Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan'a yetki verilmesi ve ve kentsel dönüşüm ve gerekçeli teknik raporun hazırlatılması maddeleri oy birliğiyle kabul edildi.

NAZBEL ÜZERİNDEN İŞE ALIMLARI SORDU

Toplantının son bölümünde AK Partili Bülent Sayar yeniden söz aldı. Bilgi Edinme Kanunu’ndan yararlanmak istediğini ifade eden Sayar, Nazilli Belediyesi’ne ait NAZBEL firmasının personel giderleri, firma üzerinden CHP Nazilli Gençlik Kolları Başkanı Doğukan Kurnaz ve İYİ Parti Nazilli Gençlik Kolları Başkanı Gamze Gül Çağlayan’ın Nazilli Belediyesi’nde işe alınıp alınmadığını, alındıysa partilerindeki görevlerinin devam edip etmediğini sordu. Toplantının ikinci oturumunun 5 Eylül Perşembe günü saat 15.00’te yapılması kararlaştırıldı.

04 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.