Reklamı Kapat

CHP’li Sevim’den iktidar için birlik çağrısı

Kongre sürecine giren CHP’nin Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim, yaptığı basın açıklaması ile partisini iktidara taşıyabilmek için tüm CHP’lilerin eski kırgınlıkları bir yana bırakarak birlik olmaları çağrısında bulundu.

Geçtiğimiz günlerde kongre takvimi açıklanan Cumhuriyet Halk Partisi’nde adaylar birer birer ortaya çıkmaya başladı. Şimdilik üç rakibi bulunan CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim, yaptığı basın açıklamasıyla küskünlere seslendi. Açıklamasına AK Parti hükümetinin ekonomi politikalarını eleştirerek başlayan Sevim, “Türkiye’nin ekonomisinin çok büyük başarılara imza atacağını, ülkenin her alanda uçuşa geçeceğini, işsizliğin azalacağını, enflasyonun düşeceğini vaat ederek getirilen ucube başkanlık sistemi ülkenin hiçbir sorununu çözemedi. Her geçen gün temel tüketim maddeleri benzin, elektrik, doğal gaz ve bir çok hizmet çeşidine arka arkaya yapılan zamlarla fakirleştirilen halkımız çaresiz. Cumhuriyet tarihinde görülen en yüksek işsizlik oranı ile karşı karşıyayız. Alavere dalaverelerle düşük gösterilmeye çalışılan enflasyon en yüksek seviyede seyrediyor. Ekonominin durma noktasına geldiği bu dönemde asgari ücretle yaşayan vatandaşlarımız ay sonunu getiremiyor, çocuklarının eğitim masraflarını gideremiyor ve borç batağında yaşıyor” sözleriyle Partili Cumhurbaşkanlığı sistemine karşı çıkma nedenlerini açıkladı.

“İKTİDAR İÇİN BİRLİK OLMALIYIZ”

Türk halkının bu sistemin yürümediğine inandığını dile getiren Başkan Sevim, “Partimiz işte ülkemizin böyle zor koşullar altında olduğu bir dönemde kurultaya gidiyor. Cumhuriyet Halk partisinin siyaset sahnesinde hak ettiği onurlu yeri alabilmesi ve tüm halkımızın özlediği, umutla beklediği siyasi iktidarın gerçek sahibi olabilmesi için doğru , gerçek sosyal politikalar ve bunları uygulayacak inançlı, kararlı, mücadeleden yorulmayan, tüm siyasi hırs ve rövanşist duygulardan ve kariyer beklentisinden uzak, ön yargılardan arınmış, iktidara alternatif olmaya odaklanmış dinamik kadrolara ihtiyaç vardır. Bugün kişisel zaaflarımızı partinin dışında tutarak Cumhuriyet Halk Partisine yaraşır bir disiplin içinde ülkemizi karanlık amaçlarına alet etmek isteyenlerle mücadele günüdür. Bugün birbirimizi anlamaya, dinlemeye çalışarak kimseyi ötelemeden, yok saymadan insan ve emek odaklı mücadeleyi paylaşma günüdür” ifadelerini kullandı.

KONGRE SÜRECİNDE KARDEŞLİK ÇAĞRISI

Açıklamasının sonunda küskünlere seslenen Başkan Sevim, “Ben şimdi buradan geçmişte yaşanan tüm olumsuzlukları, kırgınlıkları bir kenara bırakarak birlikte davranmaya çağırıyorum. Bu mücadeleye gönül vermiş herkesi Cumhuriyet Halk Partisi’nde birlik olmaya Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşımaya bu uğurda zorlu ama onurlu bir mücadeleye çağırıyorum. Bu vesileyle önümüzdeki kongre sürecinin birlik beraberlik ve kardeşçe geçmesini, partimizin bu süreçten güçlenerek çıkmasını umuyor, kongrelerin ve kurultayın Türkiye için hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

04 Ekim 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.