Kahramanmaraş’ta Aydın zeytinyağına yoğun ilgi

Aydın Ticaret Borsası tarafından başlatılan ikinci etap Tadım ve Tanıtım faaliyetlerinin beşincisi, Kahramanmaraş Piazza AVM’de ziyaretçilerin yoğun ilgisi ile gerçekleşti. Zeytinyağı Tadım ve Tanıtım etkinliğine; Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkan Yardımcısı Rıza Uyar ile Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz Ülgen katılım sağladı.

Aydın Ticaret Borsası heyetine geçmiş dönem Kahramanmaraş Ticaret Borsası başkanlığı görevinde bulunan Mahmut Arıkan eşlik etti.

HEM TATTILAR, HEM DE TANIDILAR

Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur, Zeytinyağı Tadım ve Tanıtım etkinliğinin beşincisini Kahramanmaraş Piazza AVM’de gerçekleştirdiklerini belirterek, “İki gün süren etkinliğimizde bin ziyaretçiye, Uluslararası Zeytin Konseyinden (International Olive Council / IOC) akredite olan, Aydın Ticaret Borsası Tadım Paneli Uzmanları Gülsün Bulut ve Celil Oruç tarafından birebir ‘doğru zeytinyağının nasıl olması gerektiği’ tadım yaptırılarak anlatıldı. Tanıtım faaliyetleri ile, tüketiciler kaliteli zeytinyağını nasıl ayırt edebilecekleri, kaliteli zeytinyağında olması ve olmaması gereken özellikler hakkında bilgilendirildiler. Etkinliğimiz ile tadım kriterleri ve kimyasal özelliklerine göre üstün kalitede olan zeytinyağının tanınırlığını ve bilinirliğini arttırmaya, bilinçli bir tüketici kitlesi oluşturarak ülkemizde düşük olan zeytinyağı tüketiminin arttırılmasına katkıda bulunulacaktır. Tadım ile zeytinyağının değerlendirmesini yapan tüketiciler zeytinyağında olması ve olmaması gereken özellikler hakkında bilinçlendiği için tağşişe yönelim azalacaktır” dedi. Fevzi Çondur, Kahramanmaraş etkinliğinde kendilerine destek veren, Kahramanmaraş Ticaret Borsası geçmiş dönem başkanı Mahmut Arıkan’a ve Piazza AVM yetkililerine teşekkür etti.

02 Temmuz 2019 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.