Atık ilaç kampanyasıyla farkındalık oluşturdular

Nazilli Müşerref Gündoğdu Ortaokulu öğretmenleri öncülüğünde, öğrencilerin de katılımıyla, ‘Atık Dedektifleri’ projesi kapsamında atık ilaç kampanyası düzenlendi.

Büyütmek için resme tıklayın

Okul Müdürü Kenan Kangöz başkanlığında, okul öğretmenleri İrem Öztürk, Asuman Kılıç, Gülseven Tınmaz ve Elif Aydoğan tarafından yürütülen 'Atık Dedektifleri' eTwinning projesi kapsamında okulda kampanya gerçekleştirildi. Kampanya dahilinde öğretmenler ve öğrenciler evlerinden atık ilaçları getirerek kampanyaya katkıda bulundu.

“NAZİLLİ’DE ÖNCÜ OKULLARDANIZ”

Okul Müdürü Kenan Kangöz, öğrencilere yaptığı bilgilendirmede, atık konusunda okullarının ilçede öncü okullardan biri olduğunu ifade etti. Kangöz, “Kampanyayla evlerde tarihi geçen ve atıl durumda bulunan ilaçların kontrollü olarak imhası için atık ilaç kutuları ile toplanması; çevreye, doğaya ve canlıya zarar getirmeyecek şekilde tesislerde bertaraf edilmesinin sağlanması, şehrin doğasının ve halk sağlığının korunması, öğrencilerin doğru ve az ilaç kullanmasının sağlanması, öğrencileri eczacılık mesleği ve yardımcı kurum ve kuruluşlar hakkında bilinçlendirmek hedeflenmektedir. Bu hedef doğrultusunda öğrencilerin evlerinde kullanmadıkları veya son kullanma tarihi geçmiş ilaçlarını okulumuz atık ilaç kutularında toplayıp, çevreci eczaneler ile iş birliği yaparak, Çevreci Eczacılar Kooperatifine (ÇEKOOP) göndererek atık ilaçların doğru bir şekilde imhası sağlanacaktır. Okulumuz bu konuda Nazilli’de öncü okullardan biri olmuştur” ifadelerini kullandı.

08 Ekim 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.