Reklamı Kapat

NAZ-KOOP için bir adım daha atılıyor

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın başlıca projesi olan NAZ-KOOP için bir adım daha atılıyor. Kooperatifin yol haritasını belirlemek üzere ilki Temmuz ayında gerçekleştirilen arama konferansının ikincisi Çarşamba günü yapılacak.

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, seçim çalışmaları kapsamında gittiği her yerde anlattığı kilit projelerinden olan NAZ-KOOP’u oluşturabilmek için gerekli adımları atmaya devam ediyor. Nazilli’de üretilen bölgesel organik ürünlerin dünya pazarına açılarak en yüksek fiyattan satılabilmesi ve böylece kalkınmanın sağlanması amacıyla oluşturulan projenin ilk adımı Temmuz ayının başında yapılan “Tarımda Yeni Hedefler Kırsal Kalkınma” temalı ilk arama konferansının ardından “Ticarette Yeni Hedefler, Yerel Meseleler ve Çözümler” konu başlıklı ikinci arama konferansı yarın Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

BİLGİ VE DENEYİMLERİNİ AKTARACAKLAR


Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, çok önemsediği NAZ-KOOP’un kuruluşu için bürokratik işlemler sürerken diğer yandan da yurt içinde ve yurt dışına yaptığı ziyaretlerle NAZ-KOOP’un pazarlama ağını oluşturmaya çalışıyor. İlk yurt dışı ziyaretini Bosna Hersek’e gerçekleştiren Başkan Özcan, görüştüğü Bosnalı yetkililerle NAZ-KOOP için destek sözü alarak döndü. İlk arama konsferansı öncesinde de İzmir’e giderek başarılı kooperatif örneklerinin temsilcileriyle görüşen Özcan, birinci arama konferansında alanında uzman kişileri bir araya getirerek bilgi ve tecrübelerinden yararlanılmasını sağlamıştı. İkinci arama konferansında da yine kooperatifçilik konusunda uzman kişiler ağırlanacak.

26 Ağustos 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.