Birincilik, düzenli çalışmayla geldi

Liselere Geçiş Sınavı'nda (LGS) tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan alan Nazilli Bahçeşehir Koleji öğrencisi Kerem Tunçbilek, başarısını düzenli çalışmasına ve azmine borçlu olduğunu söyledi.

Nazillili Kerem Tunçbilek, LGS'de tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan aldı. Yaklaşık bir milyon öğrencinin girdiği LGS'de büyük başarıya imza atan Nazilli Bahçeşehir Ortaokulu öğrencisi Tunçbilek, göğüsleri kabarttı. Başarısını düzenli çalışmaya borçlu olduğunu belirten Tunçbilek, “Düzenli çalışmayınca olmuyor. Kitap okudum. Özellikle son iki ay çok okudum. Okulumdan da çok destek aldım. Hata yapa yapa yanlışlarımı gördüm. Bazı sınavlarımda çok büyük hatalar yaptım. Denemelerimdeki bu tecrübelerimle gerçek sınavda hiç hata yapmadım. Ailem de çok destek oldu” dedi. Başarılı öğrenci, sınava hazırlanacak diğer öğrencilere de yazı boş geçirmemelerini, düzenli ve planlı çalışmalarını tavsiye etti.

“MÜZİKLE VE SATRANÇLA İLGİLENDİ”

Bahçeşehir Koleji Müdürü Kaan Başarır, Kerem’in son 2 yıldır Bahçeşehir Koleji’nde eğitim aldığını belirterek, “2 yıldan bu yana özellikle de ailesinin desteğiyle güzel bir çalışma disiplini içerisindeydi. Bunun yanın sıra öğretmenlerine anlamadığı konularda, yapamadığı yerlerde direkt sorular yönelterek, ya da küçük çalışmalar yaparak takıldığı konuları öğrendi. Ayrıca Kendisinin müzik kabiliyeti, satrançtaki ustalığı zaman zaman kafasını dağıtmasına yardım ediyordu. Öğrencimizin il ve ilçe çapında dereceleri var. Bir öğrencinin istediği zaman her yönde kendini geliştirebileceğini Kerem’de gördüm. Kendisine yeni hayatında başarılar dilerim” diye konuştu.

“DENEME SINAVLARI FAYDALI OLDU”

Kerem’in babası Yusuf Tunçbilek de oğlunun başlarda hatalar yaptığını ifade ederek, “Deneme sınavlarında hata yapa yapa, yapmamayı öğrendi. Her sınavda hatalarını geride bıraktı. Okulumuzda her hafta bir deneme sınavının olmasının da Kerem’in başarısında etkisi büyük. Bahçeşehir Koleji’ne desteklediklerinden dolayı teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

25 Haziran 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.