Reklamı Kapat

Nazilli'de esnafın yüzünü güldürecek karar

Nazilli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi (ESKKK) esnafın yüzünü güldürecek bir karara imza attı. Alınan kararı açıklayan Nazilli ESKKK Başkan Dursun Öztunç, kredi limitlerini arttırdıklarını belirterek, “1 kefilli krediler 25 bin TL, 2 kefilli krediler ise 40-50 bin TL’ye yükselmiştir” dedi.

Nazilli’de verdiği kredilerle esnafın nefes almasını sağlayan Nazilli ESKKK, son aldığı kararla esnafın yüzünü güldürdü. Kooperatif yönetim kurulunun aldığı kararla küçük esnafın kredi kullanım limitlerini arttırıldı. Öztunç, kararla ilgili Altıntaş Mahallesinde bulunan hizmet binası başkanlık makamında basın açıklaması gerçekleştirdi. Başkan Öztunç, “Esnaf Kefalet Kooperatifleri bilindiği üzere küçük esnafa kredi kullandırmak ve kefalet vermek amacıyla kurulmuş olup devletimizin desteğiyle her zaman esnafımızın yanında olmuştur. Göreve geldiğimizden bu yana gayretli çalışmalarımız ve esnafımızın desteğiyle kooperatifimizi bu günlere getirdik” diye konuştu.

“AMAÇ ESNAFIMIZIN ÖNÜNÜ AÇMAK”

Ekonomik sıkıntı yaşayan esnafı rahatlatmak için bu karara imza attıklarını ifade eden Öztunç, “Yoğun gayretlerimiz ve bölge merkez birliğimizin çalışmaları sayesinde tekrar kredi kullanmak isteyen ortaklarımızın eski kredilerini kapatma zorunluluğu kaldırılmıştır. Yönetim kurulu olarak esnafımızın önünü açmak ve daha fazla yardımcı olabilmek için kefilli kredi kullanım limiti 1 kefil ile 25 bin TL, 2 kefil ile 40-50 bin TL’ye yükselmiştir. Daha yüksek kredilerde ipotek teminatı ile kefil alınmaktadır” ifadelerini kullandı.

“SAHİP ÇIKILIRSA BU KURUMLAR KALICI OLUR”

İlkleri hayata geçiren bir kooperatif olduklarını söyleyen Başkan Dursun Öztunç, parayla ilgili bir problemleri olmadığını belirtti. Öztunç, “Kredi talebi olan esnaf kardeşlerimizin herhangi bir kişi ya da aracı kullanmadan dilediği gibi gelip, konuşup, başvurup uygunsa, şartları oluşursa kredi kullanabilir. Şartlar konuşulur biz de elimizden geldiğince yardımcı oluruz. Bu kurumlar esnaf için var olup esnaf için kefalet göstermektedir. İsteğimiz esnafımızın da kurumları sahip çıkmasıdır. Sahip çıkılırsa bu kurumlar kalıcı olur” şeklinde konuştu.

16 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.