Tezcan, Savaş’ın çağrısına cevap verdi

CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’ın ortak çalışma çağrısıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Tezcan, “Daha önce defalarca vurguladığımız gibi Aydın’ın hak ettiği desteği alabilmesi için gerekli her türlü ortak çalışmayı yapmaya hazırız” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Tezcan, yazılı açıklamasında Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı ve üç milletvekili ile birlikte bir süre önce Volkswagen fabrikasının Aydın’a yapılmasına ilişkin talep ve tüm milletvekilleri ile birlikte ortak çalışma yapma çağrısının ardından Mustafa Savaş’ın yaptığı bu açıklamanın memnuniyet verici olduğunu ifade etti.

"BAŞINDAN BU YANA ARZU ETTİĞİMİZ BİR DURUMDUR"

Tezcan, “O zaman otomobil fabrikasının Aydın’a yapılması için birlikte çalışma teklifimize arzu edilen ölçüde destek görememiş olmakla birlikte hala fırsatın kaçmadığına inanıyoruz. Tarımıyla, sanayisiyle, turizm bölgeleriyle, havası, toprağı ve suyuyla Aydın sadece ülkemizin değil dünyanın sayılı incilerinden biridir. Başta Büyükşehir Belediyemiz ve ilçe belediyelerimizin bölgemize hizmet için gerek sivil toplum örgütleri ve gerekse hükümetle her türlü uyumlu çalışma ve iş birliği çabasında olduğu bilinmektedir. Yerel yönetim, merkezi hükümet ve milletvekillerinin ortak çalışması başından bu yana arzu ettiğimiz bir durumdur" diye konuştu.

“GÜÇLÜ VE ORTAK BİR TUTUM”

Aydın için gerekli her türlü desteği vermeye hazır olduklarını dile getiren Bülent Tezcan, “Aydın’ın çıkarlarını öne çıkaran güçlü ve ortak bir tutumun Aydın’a sayısız yararları olacağı tartışmasızdır. Böylesi bir çalışmayla, JES’lerden kaynaklanan çevre tahribatını önlemek, Çıldır Havaalanı, Denizli-Aydın Otoyolu, hızlı tren hattı gibi önemli yatırımların gerçekleşmesini sağlamak mümkün olabilecektir. Daha önce defalarca vurguladığımız gibi Aydın’ın hak ettiği desteği alabilmesi için gerekli her türlü ortak çalışmayı yapmaya hazırız” ifadelerini kullandı.

24 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.