Nazilli HEM, işsizliğe çare olacak

Nazilli Halk Eğitim Merkezi işsizlik sorununa bir nebze de olsa çare olmak amacıyla aşçılık, pastacılık ve çinicilik gibi iş bulma olanaklarına sahip alanlarda kurslar açıyor.

Büyütmek için resme tıklayın

Türkiye’nin olduğu gibi bölgemizin de başlıca sorunu olan işsizliğe çare olmak amacıyla Nazilli Halk Eğitim Merkezi, İŞKUR, Nazilli Ticaret Odası ve esnaf odaları gibi kurumlarla iş birliği içinde iş yaşamında karşılığı olan alanlarda kurslar açmayı sürdürüyor. Nazilli HEM’de bu sezon ilk kez sektörün ihtiyaçları göz önünde tutularak aşçılık, çinicilik ve pastacılık gibi kurslar açıldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kurslara başvurular derslerin başlayacağı 15 Ekim’e kadar devam edecek.

İŞKUR’LA ORTAK KURSLAR AÇILACAK

Nazilli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Muhlis Sönmez, yeni sezonda Roman vatandaşlar veya engelliler gibi özellikle dezavantajlı gruplar için İŞKUR’la ortaklaşa projelere başladıklarını belirterek, “Belirli kurslarımıza katılanlara 25-30 lira arasında yevmiye de veriliyor. İŞKUR’la ortaklaşa açacağımız girişimcilik kursuna katılanlara belli koşullarda hibe desteği de sağlanacak” dedi.
Hasta ve Yaşlı Özbakım kursunun da bu yıl ilk kez açılacağını ifade eden Sözmez, bu kurstan sertifika alanların özel kliniklerde iş bulabileceğini söyledi. Sönmez, bu sezon okullarda her türlü bağımlılıkla mücadele seminerleri ve kırsal mahallelerde organik tarım konusunda eğitimler düzenleyeceklerini sözlerine ekledi.

26 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.