Reklamı Kapat

Küçük kızdan büyük duyarlılık

Nazilli Zafer Mahallesi muhtarlığı tarafından düzenlenen kitap kampanyasına bir destekte 14 yaşındaki Eda Özkan’dan geldi. Bir koli kitabı Zafer Mahallesi Muhtarlığına getiren Özkan, Muhtar Mustafa Certel tarafından takdirle karşılandı.

Nazilli Zafer Mahallesi Muhtarı Mustafa Certel’in 1,5 sene önce başlattığı ve her geçen gün büyüyen, Kitap Toplamaya Kampanyası’na destek çığ gibi büyüyor. Son olarak Zafer Mahallesinde yaşayan 14 yaşındaki Eda Özkan okuduğu kitapları bağışladı. Büyük duyarlılık göstererek evde okuduğu kitap ve dergileri kolide toplayarak muhtarlığa getirdi. Muhtar Certel bu duyarlılığından dolayı 14 yaşındaki Eda Özkan’a teşekkür etti. Certel, genç kızın bu hareketinin herkese örnek olmasını istedi.

“KAMPANYAMIZ SES GETİRDİ”


14 yaşında olmasına rağmen Eda Özkan’ın büyük ve örnek bir hareket gerçekleştirdiğini dile getiren Zafer Mahalle Muhtarı Mustafa Certel, “Eda Özkan adlı kızımız evdeki kendi okuduğu kitap ve dergileri bir kolinin içine koymuş, muhtarlığımıza getirdi, 1,5 sene önce başladığımız kitap toplama kampanyamıza bağış yaptı; ‘Ben okudum, benim yaşıtlarımda okusun bilgilensin’ dedi, İyi de yaptı. Bizim için tabi güzel bir şey. Kampanyanızın ses getirdiğini gösterdi. Kızımızın başka vatandaşlarımıza örnek olmasını istiyorum. Bu kampanyamızın daha da büyüyerek devam etmesini diliyorum. İnşallah devam eder, insanlarımız duyarlı olur” dedi.

MUHTARLIĞA KÜTÜPHANE YAPILACAK


Muhtarlığın yan tarafına mini bir kütüphane yapmayı planladıklarını ifade eden Muhtar Certel, vatandaşın sosyal medyadan değil, kitap okuyarak kendini geliştirmesini istedi. Certel, “Yakın bir zamanda belediyemizle görüşüp, muhtarlığımızın yan tarafına bir oda yaptırıp, okuma odası yapmak istiyorum. Mini bir kütüphane yaptırmak istiyorum. Burada vatandaşlarımızın çaylarını, kahvelerini içerek kitap okumalarını istiyorum. Bunun üzerinde ısrarla üzerinde duyuyorum. Vatandaşımızın sosyal medyadan değil de, okuyarak kendilerini geliştirmelerini istiyorum” ifadelerini kullandı.

17 Ağustos 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.