Nazilli Kaymakamlığı'nda 'Açık Kapı' hizmeti başladı

Nazilli Kaymakamlığı bünyesinde vatandaşların taleplerinin daha hızlı karşılanabilmesi için oluşturulan “Açık Kapı” projesi hayata geçti.

İçişleri Bakanlığı’nın vatandaş odaklı hizmetlerinden biri olan "Açık Kapı Projesi" iletişimle ilgili problemler görülmesi üzerine vatandaşla en üst düzeyde iletişimin kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi ve sonuçlandırılması amacıyla oluşturulmuştu. Aydın Valiliği’nden sonra Nazilli Kaymakamlığı bünyesinde de Açık Kapı birimi oluşturuldu.

KÖPRÜ GÖREVİ GÖRECEK

Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, sosyal medya hesabından hizmeti duyurdu. Küçük, “Nazilli Kaymakamlığı bünyesinde Açık Kapı Projesi faaliyete geçti. Vatandaşların istek ve taleplerinin karşılanması, kurumlara iletilmesi konusunda köprü görevi görecek birimin güzel hizmetler vereceğine inanıyor, görev alan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

ÇAĞRI MERKEZİ KURULACAK

Açık kapı bürolarına vatandaşlar, 17 konu başlığında 322 başvuru türünde müracaatta bulunabiliyor. Başvurular, yüz yüze 'www.acikkapi.gov.tr' adresinden ya da mobil uygulama üzerinden yapılabiliyor. İlerleyen dönemde ise KİOSKLAR ve Çağrı Merkezi üzerinden de müracaatlar alınabilecek.

YEDİ GÜNDE SONUÇLANACAK

Başvuru yapan vatandaşların müracaatları elektronik sisteme kaydedildikten sonra ilgili birimlere yönlendiriliyor. Ayrıca açık kapı personelince kaymakamlığa başvuruda bulunan şehit yakını, gazi, engelli, yaşlı, hasta vatandaşlara mihmandarlık hizmeti de veriliyor. Proje kapsamında başvuru yapanların talepleri 7 gün içerisinde sonuçlandırılıyor. Olumlu ya da olumsuz 7 günlük cevaplanma süresini geçen başvurular konularına, birimlerine, sorun alanlarına göre valilere veya İçişleri Bakanlığına gönderiliyor. Vatandaşlar elektronik olarak ya da valilik ve kaymakamlıklarda bulunan Açık Kapı birimlerine yazılı olarak taleplerini iletebilecek. Yapılan başvuruların süreç ve sonuç bilgileri kısa mesaj ile başvuru sahibine bildirilecek.

18 Temmuz 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.