Nazilli CHP 96. yılını kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Nazilli İlçe Örgütü, CHP’nin kuruluşunun 96. yıl dönümü dolayısıyla İstasyon Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk koyma töreni düzenledi.

Büyütmek için resme tıklayın

CHP’nin 96. kuruluş yıl dönümü tüm Türkiye’de olduğu gibi Nazilli’de de kutlandı. İstasyon Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı önünde yapılan kutlama etkinliğine İYİ Partili Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, CHP’li Belediye Başkan Yardımcısı Mert Öreroğlu, CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim ve yönetim kurulu üyeleri, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Nazilli Şubesi’nin başkanı Şafakta Nalan Ayaz ve yöneticileri ile partililer katıldı.

GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI KONUŞTU

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İlçe Başkanı Serkan Sevim, Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı CHP Nazilli İlçe Gençlik Kolları Başkanı Doğukan Kurnaz yaptı. Konuşmasına, “Umudun adı, ülkemizi kurtaran ve kuran Cumhuriyet Halk Parti’mizin 96. yaşı kutlu olsun” diyerek başlayan Kurnaz, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları Cumhuriyet’ten önce 9 Eylül 1923’te Cumhuriyet Halk Fırkası’nı kurdular. Cumhuriyet Halk Partililer olarak haklı gururu ve onuru yaşıyoruz. Partimiz rejimlerin, devletlerin, imparatorlukların yıkılmasına rağmen 96 yıldır çağdaşlığın, demokrasi ve insan haklarının, ulus devlet modelinin ve laikliğin yıkılmaz kalesi olarak ayaktadır ve yaşamaktadır” ifadelerini kullandı.

“CHP TÜRKİYE’YE UMUT OLDU”

Tüm CHP’lilerin Türkiye’de ve dünyada yaşanan tüm olumsuz gelişmelere rağmen laiklikten ödün vermeden, Atatürkçü düşünceden ayrılmadan, hukukun üstünlüğünden vazgeçmeden, ulusal birliği ve cumhuriyeti koruyarak, çağdaş uygarlık yolunda yürümeye devam edeceklerini belirten Kurnaz, “Cumhuriyet Halk Partimiz ülkemizin kurtuluşunda ve kuruluşunda hainlerin amaçlarını yok eden, manda ve himayeye karşı duran, gücünü milletten alan, kurucusu Atatürk’ün ülküsünden hiç ayrılmayan, ülkemize umut olan partidir. Ulu Önderimiz ve ilk Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Benim iki büyük eserim vardır. Biri Cumhuriyet, diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir’ sözleri 96 yıldır ülkemiz için hizmet etme aşkımızın da kaynağıdır” dedi.

“CHP MİRASYEDİLERİN PARTİSİ DEĞİLDİR”

Doğukan Kurnaz konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Atatürk ilke ve inkılaplarını müfredattan çıkaranlar, paralardan Atatürk’ün resmini silmeye çalışanlar, her fırsatta partimizi hedef göstererek, cumhuriyetten ve cumhuriyet kazanımlarından rahatsız olanlar amaçlarına asla ulaşamayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti devleti laik, demokratik, çağdaş ve adaletli bir hukuk devleti olarak ilelebet yaşayacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi cumhuriyetin mirasını yiyenlerin değil, bu mirası yaratanların, bu mirasa sahip çıkıp, yarına taşıyanların partisidir. Cumhuriyet Halk Partisi adaleti yok edenlerin değil, çağdaş hukuk sistemini kurup adaleti sağlayanların partisidir.”

“HER KOŞULDA YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

Doğukan Kurnaz konuşmasının son bölümünde şu ifadelere yer verdi: “Cumhuriyetin, Atatürk devrimlerinin ve demokrasinin yılmaz savunucuları olarak, her zaman ve her koşulda tam bağımsız, aydınlık bir Türkiye inşa edene kadar çalışmaya yorulmadan devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nin 96. kuruluş yıldönümünü kutluyor; partimizin kurucusu ve ilk Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ü ve ebediyete intikal eden tüm partililerimizi sevgi ve özlemle anıyorum.”

09 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.