Amatörce başladılar, kendi markalarını oluşturdular

Çocukluk arkadaşı üç genç kızın ilk defilesi büyük beğeni topladı.

Kuşadası’nda yaşayan, farklı dallarda eğitim gören çocukluk arkadaşı üç genç kız, hayalleri olan moda alanında kendi markalarını oluşturdular.
İç Mimar Nurşen Özyavuz ile Ekonomi ve moda eğitimi alan Gizem Azbazdar, Los Angeles’te moda eğitimi alan Sema Muslu, isimlerinin ilk iki harfinden oluşan NUGİSE markasını piyasaya çıkardılar. markalarının ürünlerini bir defile ile tanıttılar.
Kuşadası’nda, Seçkin sitesi içindeki Saklı Bahçe’de oluşturulan stand da markanın ürünleri satışa sunuldu. Tasarımını yaptıkları ürünleri el emeği ile, sınırlı sayıda ürettiklerini söyleyen Sema Muslu, henüz iki ay olmasına karşın, İstanbul, Denizli, Adana ve Bodrum’dan müşterileri olduğunu, Alaçatı ve Kuşadası’nda satış noktaları oluşturduklarını ifade etti. Muslu ayrıca, üç çocukluk arkadaşı olarak farklı şehirlerde eğitim gördükten sonra Kuşadası’na döndüklerini belirterek “Kuşadası’na döndükten sonra bir gün konuşurken ortak noktamızın moda olduğunu fark edince bu sektöre girmeye karar verdik. Hepimiz kimono giymeyi çok seviyoruz. Deniz mevsimi de açılınca bir kimono markası yaratmaya karar verdik ve çıkardık. Sonra kimono neden sadece plaj kıyafetleri olsun, bunları günlük kıyafetlerin üzerine giyilebilecek kombineler haline getirelim dedik, ve bir koleksiyon oluşturduk. Bizim şu anda kendimize ait bir mağazamız yok. Markamızın en büyük özelliği tasarımları kendimiz yapıyor ve el yapımı, sınırlı sayıda üretiyoruz" dedi.

01 Temmuz 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.