Sultanhisar HEM, çalışmalarıyla göz kamaştırdı

Sultanhisar Halk Eğitimi Merkezi (HEM) öğretmen, usta öğretici ve kursiyerleri tarafından yıl boyunca hazırlanan ürünler, düzenlenen yıl sonu etkinliğiyle görücüye çıktı.

Sultanhisar HEM öğretmen ve usta öğreticilerinin öncülüğünde yıl boyunca yapılan çalışmalar, sergi ile vatandaşların beğenisine sunuldu. Etkinliğe Sultanhisar Kaymakamı Rasim Belge, ilçe protokol üyeleri, okul müdürleri, öğretmenler, usta öğreticiler, kursiyerler ve öğrenciler katıldı. Protokol konuşmalarının ardından semazen, işaret dili, halk oyunları, Türk Savaş Sanatı Bagatur gösterileri ile müzik dinletisi yapıldı.

OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde başlatılan okuma yazma seferberliği kapsamında açılan okuma yazma kurslarını başarıyla tamamlayan kursiyerlere belgeleri İlçe Kaymakamı Rasim Belge, İlçe Emniyet Amiri Talet Avşar ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdinç Güner tarafından törenle verildi. Belge töreninin ardından Sultanhisar Halk Eğitimi Merkezi öğretmen usta öğretici ve kursiyerleri tarafından hazırlanan sergi, protokol üyeleri ve katılımcılar tarafından gezildi.

ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİLENDİRME YAPILDI

Sergi ve yapılan etkinlik hakkında bilgilendirme yapan Sultanhisar HEM Müdürü Ahmet Atay, “Sultanhisar Halk Eğitim Merkezi olarak 2018- 2019 eğitim öğretim yılında 181 kurs açılarak 5 bin 631 kursiyere eğitim verildi. Düzenlenen bu kurslardan kurslardan 18 tanesi okuma yazma kursu olmak üzere 152 tanesi genel kurs, 29 tanesi de mesleki ve teknik kurslar oldu. Geleceğimizin teminatı olan değerli gençlerimizin günümüzde en büyük problemlerinden birisi olan teknolojiyle ve diğer tün bağımlılıklarla mücadele kapsamında kurum olarak Sultanhisar ilçesinde bulunan anaokullarının tamamında, ilkokul 1. ve 2. sınıf, ortaokul 5, 6. sınıf, lise 9. ve 10. sınıflarda olmak üzere toplam bin 423 öğrenciye, 402 veliye ve vatandaşa bağımlılıkla mücadele eğitimi verilmiştir. Yine Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce İlkokullar arası futbol ve satranç, ortaokullar arası satranç turnuvası düzenleyerek öğrencilerin beden, zihin, ahlak, ruh ve duygu bakımlarından dengeli ve sağlıklı şekilde gelişmelerine katkı sağlandı. Aynı zamanda okullar arasında iletişim ve kaynaşma artırıldı” ifadelerini kullandı.

ESERLER BEĞENİ TOPLADI

Sergide el sanatları, tel kırma, keçeden çanta yapımı, nakış, resim, kat-ı sanatı, giyim ürünleri, okul öncesi eğitim materyalleri, robotik kodlama uygulamaları gibi pek çok eser sergilendi. Sergideki eserler büyük beğeni topladı.

11 Haziran 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.