Nazilli Fen Lisesi’nden ilçenin ilk bilim fuarı

Nazilli Fen Lisesi öğrencilerinin koordinatör öğretmenleri İbrahim Uğur Gül’ün desteğiyle hazırladığı 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı, protokolün de katıldığı törenle açıldı. Görücüye çıkan 20 proje davetliler tarafından büyük ilgi gördü.

Büyütmek için resme tıklayın

Nazilli Fen Lisesi tarafından okul bahçesinde, öğrencilerde bilimsel araştırma becerilerini arttırmak ve farkındalık yaratmak amacıyla 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı gerçekleştirildi. Fuarın açılışına Okul Müdürü Ali Çomruk ev sahipliği yaparken, Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, MHP İlçe Başkanı Cüneyt Korkmaz, İYİ Parti İlçe Başkanı Durmuş Kural, Eğitim Bir-Sen Nazilli Şube Başkanı Erhan Aydın, diğer okullardan öğretmen ve öğrenciler katıldı. Koordinatörlüğünü İbrahim Uğur Gül’ün yaptığı bilim fuarında birbirinden ilginç projeler katılımcıların beğenisine sunuldu. Köylerden gelen ortaokul öğrencileri de abla ve ağabeylerinin hayata geçirdikleri projeleri inceledi.

“NAZİLLİ VE AYDIN’I EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL ETTİK”

Nazilli Fen Lisesi Müdürü Ali Çomruk, açılışta yaptığı konuşmada, Nazilli Fen Lisesi’nin kurulduğu 2011 yandan bu yana sayısız başarılara imza attığını ifade etti. Çomruk konuşmasında, “Gerek üniversite sınavı sonuçlarında, gerekse TÜBİTAK proje yarışmalarında aldığı derecelerle Nazilli’mizi ve Aydın'ımızı en iyi şekilde temsil etmektedir. En son OKSEF 2018'de proje ödülü, ardından Çin’de yapılan CASTIC Teknoloji ve İnovasyon Yarışması'nda dünya 3.’lüğü, BISEP 2019 Bahçeşehir Üniversitesi Bilim İnsanları Seçme Programları Yarışması'nda Türkiye 2.'liği, OSEF 2019'da Türkiye 1.’liği Özel Ege Lisesi Fen Bilimleri Araştırma Projeleri Yarışması'nda Türkiye 1.’liği ödüllerini alarak tüm paydaşlarımızın gururu olmuştur. Proje çalışmalarımız bilimsel düşünen ve üreten değerli öğretmen ve öğrencilerimizle 2019-2020 eğitim-öğretim yılında da devam etmektedir. Bugün TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı'mızda 20 projemiz yer almış, 1 proje yürütücümüz ve 11 danışman öğretmenimiz, 40 öğrencimiz görev yapmıştır. Projelerde görev alan ve büyük emekleri olan başta 4006 Bilim Fuarı proje yürütücümüz İbrahim Uğur Gül beye, öğrencilerimize rehberlik eden danışman öğretmenlerimize ve en önemlisi Türkiye'nin ve dünyanın geleceğine yön verecek olan bilim insanları sevgili öğrencilerimize teşekkür ediyor, hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

“GENÇLERİN BİLİMLE İÇ İÇE OLMASI ÖNEMLİ”

Öğrencilerin bilimle uğraşmalarının, yeni şeyler keşfetmeye çalışmalarının çok önemli olduğunu ifade eden Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, “Gençlerin bilimle iç içe olması önemli. Nesillerimizin bilginin kaynağına ulaşmaya, sorgulamaya hevesli olmaları büyük önem taşıyor. TÜBİTAK nezdinde yürütülen bu çalışmalar, diğer öğrencilerimizde de merak uyandıracaktır. Bu çalışmaların artarak devam etmesini istiyoruz” diye konuştu.

10 Ekim 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.