CHP’li Sevim’den Alıcık’a vidanjör suçlaması

CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim, Nazilli Belediyesi tarafından eski başkan Haluk Alıcık döneminde alınan ancak Büyükşehir Yasası’ndan sonra ASKİ’ye teslim edilmesi gereken vidanjörü teslim etmediği iddiasıyla Alıcık’ı sert sözlerle eleştirdi.

Büyütmek için resme tıklayın

CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim, Nazilli Belediyesi’nin eski Başkanı MHP’li Haluk Alıcık’a ağır sözlerle yüklendi. Alıcık döneminde satın alınan ancak Büyükşehir Yasası’yla birlikte altyapı çalışmalarının sorumluluğunun ASKİ’ye geçmesinin ardından Büyükşehir’e teslim edilmeyen vidanjörle ilgili basın açıklaması yapan CHP’li Sevim, eski belediye başkanı Haluk Alıcık’ın Devir, Tasfiye ve Paylaşım Komisyonu’ndan sakladığı kombine kanal temizleme aracının ASKİ’nin görev alanında kullanılması gerektiğini hatırlatarak Alıcık’ı çok sert sözlerle eleştirdi.

“KİMİN MALINI KİMDEN SAKLIYORSUN?”


Alıcık’ın vatandaşın malını vatandaştan sakladığını savunan CHP’li Serkan Sevim, “Vatandaşın parasıyla alınan ve mutlak amacı vatandaşa hizmet olan bir aracı yıllarca vatandaştan kaçıran, gizleyen, depolarda çürümeye terk eden Haluk Alıcık’a sorarım bu ne hırs, bu ne kin! Yıllarca sırf şahsi ve siyasal çıkarlarınla örtüşmediği için büyükşehirle aranı bozuk tuttun. Nazilli’ye gelecek her hizmete engel oldun. Keskin sirke küpüne zarar diye boşa dememişler. Senin keskinliğin de Nazilli’ye, Nazilli halkına zarar verdi. Kombine kanal açma aracını kanuni mevzuatlara göre Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğüne teslim etmen gerekirken, devir, tasfiye ve paylaştırma komisyonuna bildirmeyerek mevzuata aykırı hareket ettin. Neden mi? Sadece gereksiz ve keyfi egon yüzünden!" sözleriyle Alıcık’ı alaya varan bir üslupla eleştirdi.

ALICIK’A “EGO” SUÇLAMASI


CHP’li Sevim, basın açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı: “Tane tane, tekrar tekrar, üstünü altını çize çize anlatıyorum. Kapasiteni zorla, anlamaya çalış. Aydın Büyükşehir Belediyesinin kurulması ile birlikte tüm ildeki altyapı hizmetleri ASKİ görev, yetki ve sorumluluğuna geçti. Bu ne demek? Bu işle ilgili tek kurum, bu işi yapacak tek yetkili ASKİ’dir. Buraya kadar anladığını umut ederek devam ediyorum. Kanunların verdiği bu görev, yetki ve sorumluluklar çerçevesinde altyapı ile ilgili tüm araç gereç, ekipmanın ASKİ’de olması, ASKİ’ye teslim edilmesi gerekmektedir. Yani senin o kombine kanal açma aracı ortalıkta kimse yokken sağa sola sürmekten öte işine yaramaz. Her şey bu kadar şeffaf ve netken hala üç beş avare çıkıp kanundan, mevzuattan habersiz aynı gazeli söyleyip duruyorsunuz. Yegâne maksadı vatandaşa hizmet olan bir aracı hizmetten alıkoymayı, saklamayı, çürümeye terk etmeyi dayandıracak haklı bir sebep bulamazsınız. Yaptığınız yanlış ne kanuni, ne de vicdanidir. Nazilli halkı seni baş tacı etti, mükâfatını ego olarak ödedin. Tam da senden beklendiği gibi."

ÖZCAN’A ÖVGÜ, ALICIK’A YERGİ


Haluk Alıcık’ın Büyükşehir Belediyesi’yle anlamsız ve tek taraflı bir kavga sürdürdüğünü, bu yüzden Nazilli’nin birçok konuda hizmet alamadığını savunan Sevim, “Ne zaman hizmet gelse bir bahane buldun. Ne kendin ettin, ne de hizmet edene müsaade ettin. Ama halk senin bu tarifsiz egona daha fazla dayanamayıp, sandıkta cevabını verdi. Artık Av. Kürşat Engin Özcan ile Nazilli hızla yükseliyor. Sen ve senin gibilerin kaybettirdiği onca şeyi tamamlayarak hem de. İlk iş olarak sakladığın, çürümeye terk ettiğin aracı tam da bir hizmet adamından beklendiği gibi esas sorumlusuna yani ASKİ’ye protokolle teslim etti. Aslında Nazilli halkına iade etti. Halkın olanı halka verdi. Bundan sonra Nazilli halkı ego sahibi değil vicdan sahibi, hizmet bilinci olan insanları tercih edecek. Büyükşehir Belediyesinin yatırımları katlanarak ilçeye akmaya devam edecek. Çünkü kamu yararı ve menfaati tüm menfaatlerden üstündür ve o makamda oturandan beklenen de budur” sözleriyle eski başkan Alıcık’a yüklendi.

05 Ağustos 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.