Nazilli'de kadınlara mikro kredi desteği

Nazilli'de ev ekonomisine katkı sunmak isteyen kadınlar için mikro kredi dağıtım töreni düzenlenirken, 37 bin 700 TL'lik kredi verildi. Dar gelirli kadınların gelir getirici faaliyetlerine katkı sunmak amacıyla verilen mikro kredi desteğinden, Nazilli'de 13 kadın yararlandı.

Büyütmek için resme tıklayın

Nazilli’de 2010 yılında açılan Mikro Kredi Ofisi, kurulduğu günden bu yana kadınlara küçük çaplı sermaye desteği sağladı. Nazilli Kaymakamlığı bünyesinde hizmet veren ‘Mikro Kredi Ofisi’ tarafından son olarak 13 kadına destek sağlandı. Kaymakamlık konferans salonunda düzenlenen programda mikro krediler dağıtılırken, kadınlar yeni işlere yelken açtı. Törene, Nazilli Kaymakamı İbrahim Küçük, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Mikro Kredi Nazilli Şube Yöneticisi Enver Kaynak ve Yardımcısı Öznur Özden ile kadınlar katıldı.

“SERMAYE DESTEĞİ SAĞLIYORUZ”

Kadınların küçük işlerde kullanmaları için verilen kredilerin büyük bir avantaj olduğunu dile getiren Mikro Kredi Nazilli Şube Yönetici Yardımcısı Öznur Özden, "Dar gelirli kadınlarımız evde gelir getirici faaliyetlerde bulunsun diye bu desteği veriyoruz. Kadınlarımızın evde kendi imkanlarıyla yaptığı veya mevcut işlerine katkıda bulunmaları amacıyla verilen bir krediden söz ediyoruz. Sadece kadınlara mahsus olan ve ufak bir sermaye desteği niteliği taşıyan bu kredilerin en iyi şekilde değerlendirilmesini temenni ediyoruz" ifadelerini kullandı.

KADINLAR İÇİN ÖNEMLİ DESTEK

Tekstil atölyelerinde ya da evde el işi, katalog satışı gibi küçük ölçekli girişimlerde bulunan 13 mikro girişimci kadına verilen 37 bin 700 liralık mikro kredi desteği, haftalık küçük taksitler halinde geri ödeniyor. Nazilli'de aktif olarak bu destekten yararlanan kadın sayısı 548 olarak kayıtlara geçerken, 2010 yılından bu yana toplam bin 662 kadının mikro kredi desteği aldığı öğrenildi. Yine 2010 yılından bu yana verilen desteğin tutarı, 10 milyon TL olarak kayıtlara geçti.

23 Mayıs 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.