Burmaoğlu, üyelerin ısrarıyla yeniden başkan oldu

Nazilli Kent Konseyi Başkanı Bülent Burmaoğlu, olağan genel kurulda aday olmadığını açıklamasına rağmen, bazı yürütme kurulu üyelerinin ısrarları sonucu bir dönem daha başkanlık yapmaya razı oldu.

Büyütmek için resme tıklayın

Nazilli Kent Konseyi olağan kongresi Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Nikah Salonu’nda gerçekleşti. Kongreye Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın yanı sıra üniversite, siyasi parti, meslek odası ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile muhtarlar katıldı. Oldukça yoğun bir katılımın olduğu kongrede saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Divan Kurulu Bülent Burmaoğlu başkanlığında Seren Gülertekin ve Mehmet Gökdemir’den oluştu.

YAPILAN ÇALIŞMALARI ANLATTI

Kongrede ilk konuşmayı yapan Nazilli Kent Konseyi Başkanı Bülent Burmaoğlu, 19 Eylül Gaziler Günü'nü kutlamasının ardından 2019-2021 dönemi için yeni bir yönetim seçileceğini belirterek kent konseylerinin oluşumu ve amaçları hakkında kısaca bilgi verdi. 179 ülkenin katılımıyla 1992’de Rio’da gerçekleştirilen yeryüzü zirvesinde dünyada artan sorunların çözümü için hazırlanan küresel eylem planı kapsamında kent konseylerinin oluşturulduğunu ifade eden Burmaoğlu, “Görev yaptığımız süre zarfında Nazilli’nin tüm dinamiklerini harekete geçirmek için başkanlarımız ve yönetim kurulu üyelerimizle çalıştık. Halen 5 meclis ve 8 gönüllü çalışma grubumuz var. Bilgisini, zamanını, enerjisini ortaya koyan arkadaşlarımız kentteki tüm paydaşları bir araya getirmek için gayretli çalışmalar yaptılar” dedi.

"GÜZEL İŞLER BAŞARACAĞINA İNANIYORUM"

Türkiye Kent Konseyleri Birliği’ne üye olduklarını ve Ege Bölgesi Kent Konseyleri Birliği’nin de yönetim kurulunda bulunduklarını belirten Bıurmaoğlu, 2009 yılında kurulan Nazilli Kent Konseyi’nin çalışmalarının etkin olması için vizyonel bir yönetim olması gerektiğine dikkat çekerken “Belediye Başkanımız sivil toplumu önceleyen bir başkan. Güzel işler başaracağına inanıyorum” sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

ORTAK AKIL VURGUSU YAPTI

Kongrede daha sonra Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan kürsüye gelerek konuşmasını yaptı. İlk olarak Gaziler Günü’nü kutlayan Özcan kalp krizi geçiren Kızıldere Mahallesi eski muhtarı Ali Pekel’e de geçmiş olsun temennisinde bulundu. Nazilli Kent Konseyi’nin yürütme kurulu üyesi olduğunu hatırlatan Özcan, “Kent Konseyi’nin içinden bir belediye başkanı çıkmış olmasına dikkatinizi çekmek isterim. Nazilli’yi birlikte yöneteceğimizi söylemiştim. Bu ortak akılla yönetimin en kurumsal yapısı kent konseyidir. Burada çalışmak için yürütme kurulu üyesi olmanız da gerekmiyor. İsteyen herkese kapımız açık. Yeni yürütme kuruluna başarılar diliyorum” dedi.

YÜRÜTME KURULU BELİRLENDİ

Konuşmaların ardından mevcut başkan Bülent Burmaoğlu yeni dönem için aday olmadığını açıkladı. Burmaoğlu'nun salondakilere hitaben “Aday var mı?” sorusuna bazı üyelerin, “Bir dönem daha başkanlığı yürütmenizi istiyoruz” şeklindeki talepleri üzerine yeniden başkan olmaya razı oldu. Kongrede daha sonra Yürütme Kurulu üyelerin seçimine geçildi. Öncelikle aday olmak isteyenlerin isimleri panoya yazıldı. Oylama sırasında yasa maddesine rağmen genel kurul üyesi olmayanların da oy kullandığı gerekçesiyle itirazlar yükselince genel kurul üyeleri ile gözlemci olarak salonda bulunanlar salonun farklı taraflarına ayrılarak yeniden oylama yapıldı. Panoda adı yazılı adaylardan en çok oy alan Ali Petek, Ali Küçük, Mustafa Certel, Tuncay Sepetçioğlu, Şenol Babacan, Faruk Baştepe ve Zeki Dal yürütme kurulu asil üyesi olarak seçildi.

20 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.