Reklamı Kapat

Şehit Sevim'in ismi ölümsüzleştirildi

Nazilli Belediyesi Ağustos ayı Meclis Toplantısı'nda, Şehit Muhammet Can Sevim’in isminin parkta yaşatılması oy birliğiyle karara bağlandı.

Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın başkanlığında gerçekleştirilen Meclis Toplantısı’nda 2 gündem maddesi ile bir ek gündem maddesi görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi. Toplantıda NAZBEL A.Ş’ye ait iş makinesinin belediyeye hibe edilmesi, gaziler ve eşleri için mezar alanı tahsisi ile Dallıca’da bulunan Gölpark’ın isminin Şehit Muhammet Can Sevim olarak değiştirilmesi konuları masaya yatırıldı. Meclis Toplantısı'nda 3 madde oy birliğiyle kabul edilerek kararlaştırıldı.

"BİZLERİ ÇOK MEMNUN ETTİ"

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Nazilli Şube Başkanı Hasan Karataş ve üyeleri de meclis toplantısına katılarak alınan karardan dolayı teşekkürlerini iletti. Gaziler ve eşleri için mezar alanı tahsisinin oy birliğiyle kabul edilmesine çok memnun kaldıklarını ifade eden Karataş, “2011 yılında derneğimizi açarak faaliyetlerimize başladık. İlk olarak müracaat yaptığımızda verilen mezarlık yeri dolmaya ve yetersiz gelmeye başladı. Şimdi örnek verirsem ben 54 yıllık evliyim. Öldüğümüzde farklı yerlere gömülmek düşüncesi hiç hoş değil. Yıllarca savaşa gittiğimizde bizi bekledilerse, öldüğümde de yanımda olmasını istedik. Başkanımız Özcan’a müracatta bulunduk. Bizle çok ilgilendi. Olumlu karşıladı. Hemen Ağustos meclisine sundu ve oy birliğiyle kabul edildi. Bu bizleri çok memnun etti. Nazilli Belediyesi’nin bu örnek hareketini tüm Türkiye’deki gazi derneklerine örnek olarak göstereceğim” ifadelerini kullandı.
Van’ın Çaldıran ilçesinde askeri aracın devrilmesi sonucu şehit olan Muhammet Can Sevim’in isminin Dallıca Mahallesinde bulunan parka verilmesi, toplantıda oy birliği ile karara bağlandı.

07 Ağustos 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.