Başkan Arslan ‘İftiralara’ yanıt verdi

S.S. Nazilli Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, Pazar Günü yapılacak genel kurul öncesi diğer aday Hakan Telliel’in hakkındaki iddialarına cevap verdi. Başkan Arslan, “Birçok tecrübe yaşadım, ancak bu seçim sürecinde yaşanan kirli ayak oyunları, karalama kampanyaları ve bol kepçeden atılan vaatlerin bu kadar aleni olduğu ve bir arada yapıldığı bir seçim süreci görmedim” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Nazilli’de Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi seçimlerine kısa bir süre kala adaylar arasındaki basın açıklamaları ard arda gelmeye başladı. Bu zamana kadar başkan adayı Hakan Telliel mevcut başkan Nuri Arslan ve yönetimiyle ilgili bir takım iddialarda bulunmuş, Arslan ve yönetim kurulu üyeleri de ortamın gerilmemesi açısından açıklama yapmamıştı. Bu iddiaların gerek internet haber sitelerinde gerekse yazılı basında sıklıkla yer almasının ardından Başkan Nuri Arslan ve yönetim kurulu bir basın açıklaması yaptı.
Yeni Sanayi Sitesinde bulunan Kooperatif binasında yapılan basın toplantısına başta S.S. Nazilli Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Nuri Arslan, yönetim kurulu üyeleri, kooperatif ortakları ve basın mensupları katıldı.

“KİRLİ AYAK OYUNLARI, KARALAMA KAMPANYALARI”

Yönetim kurulu başkanı Nuri Arslan, ilk olarak başkan adayı Hakan Telliel’in iddialarına yanıt verdi. Arslan, dosya haline getirilen 13 iddiayı yanında ‘işte gerçekler’ olarak yazılı olarak açıkladı. Ardından açıklamalarına devam eden Başkan Nuri Arslan, birçok kez Nazilli’nin gelişimi ve refahı için yönetim kademelerinde yer aldığını ifade etti. Başkan Arslan açıklamalarının devamında, “Bu vesile ile seçimlere girdim. Bir çok tecrübe yaşadım. Ancak bu seçim sürecinde yaşanan kirli ayak oyunları, karalama kampanyaları ve bol kepçeden atılan vaadlerin bu kadar aleni olduğu ve bir arada yapıldığı bir seçim süreci görmedim” dedi.

“TİCARETİ DE SİYASET GİBİ GÖREN BİRİSİNE BU KOLTUĞU EMANET ETMEM”

Aday olanların değişim ve adalet diyerek ortaya çıktıklarını dile getiren Arslan, “Şimdi bir koltuğa neden talip olursunuz, daha iyi yönetmek için, o kurumu daha ileriye taşımak için, arkadaşlarımız ne diyorlar değişim ve adalet. Şimdi tüm ortaklarımızın kendisine şu soruyu sormasını istiyorum. Bugüne kadar yaptıklarımızın üzerine bir tuğla daha koyacak, geçmişte kazanılan hakları ve gelirleri koruyacak bir yönetime gönül rahatlığı ile oy verirsiniz değil mi? Yönetimi emanet edersiniz? Ben de bu kooperatifin bir ortağı olarak emanet ederim. Ancak ben bu işi yapma ehliyeti olmayan, koltuğa oturduğunda mirasyedi gibi davranacak olan, kooperatif ile sanayi ile gönül bağını geçtim, ticari bağı olmayan, ticareti de siyaset gibi gören birisine bu koltuğu emanet etmem. Esas konu budur arkadaşlar. Bu işi kime emanet edeceksiniz?”

“YENİ FİKİRLERE AÇIĞIZ”

Yeni fikirlere açığız diyen Başkan Nuri Arslan, “Ancak bir çuval inciri berbat edecek olan kişilere de bu otağın yönetimini emanet etmeyiz. Buna müsaade etmeyeceğinizden eminim. Biz sokakta, işyerinde, orada burada işkembeden atılan boş vaatleri de duyuyoruz. Bir gün ortaklara 85 bin lira dağıtıyor arkadaş, bir gün hisse 50 bin lira oluyor, bir bakmışsınız 25 bin lirada karar kılıyorlar. Neye göre bilen var mı? Yok” şeklinde konuştu.

“GÖNLÜMÜZDE VİCDANIMIZDA RAHAT”

Biz kurumsal çalışıyoruz diyen Nuri Arslan, “Kooperatifimizin göreceği zararlara rağmen şahsi hırs ve menfaatleri için yalan ve iftiralardan çekinmediklerini kooperatif ortaklarımıza kasamızda hazırda 80-100 milyon TL olduğu, bu paranın Nuri Arslan devrilir devrilmez ortaklara pay edileceği, mücadelelerinin bu olduğu yalanının arkasına sığınmaktadırlar. Kısa bir sürede bir o kadar daha değer kazandıracak projelerimizin devam ettiği kooperatifimizi aceleyle sonlandırıp, talan edercesine nakite dönüştürüp, ortaklarımızın 50 yıllık mücadelesini yok edip komik paralar dağıtılabileceğinden bile haberdar olmayan veya haberdar olup bunu ortaklarımıza doğru yansıtmayan iftiracılara; biz bunun fizibiletisini yaptık. Kooperatifimizin ne kadar sürede tasfiye edilebileceğini, acil bir tasfiye ile doğacak ek vergi yükümlülüklerinin neler olacağını, varlığımızı ne kadar düşüreceğini, eğer doğru adımlarla bu sürecin geçirilmesi durumunda ortaklarımızın ne kazanımlar elde edeceğini, ne kadar sürede para dağıtılabileceği ve bu tutarların ne kadar olabileceği, genel kurulumuzda, konunun uzmanı tarafından bilgilendirme yapılması sağlanacak, ortaklarımızın kafa karışıklığı giderilecek, ortaklara paralar dağıtılacak yalanı ve algı operasyonu da ortaya konacaktır. Biz kurumsal çalışıyoruz. Kurumsal çalıştığımız için, kurumun ve ortaklarımızın çıkarlarını sonuna kadar savunduğumuz için bugün gönlümüzde, vicdanımızda rahat.” dedi.

“YOK BÖYLE BİR ŞEY”

'Ticaretinde milletin arsalarını parsel parsel hiç edenler, kooperatifte sadece ve sadece kendi çıkarları uğruna çalışacaklardır' diyen Arslan, “Adalet mi arıyoruz. Ben söyleyeyim adaletli olacaksak. Önce sanayide olacaksın, alın teri dökeceksin. Burayı başka odakların planlarının parçası haline getirmeyeceksin. Sonra da grubunun çıkışının adını adalet koyacaksın. Yok böyle bir şey.”

“DÜN NE YAPTIN Kİ YARIN ONU BİÇECEKSİN”

“Değerli ortaklar, vaad güzel şey, biz de ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz diyerek, yaptıklarımızı teminat göstererek vaadlerde bulunuyoruz. Seçime giriyoruz sonuçta. Ancak dün ne yaptın ki yarın onu biçeceksin. Kişisel hırslar, caf caflı sözler, bu kurumu kısa sürede çöküşe götürür."

“KURUMUN BEKASI İÇİN ADAYIZ”

Şahsı ve yönetim kurulu adına koltuk gibi bir dertleri olmadığını dile getiren Başkan Arslan, “Biz kurumun bekası için buradayız. Ve kurumun bekası için adayız. Süreçte tabi ki değişim olmalı. 1600 ortağımız arasında biraz motive etsek bu işi yapacak birçok kardeşimiz, arkadaşımız var. Sizlerin de onaylayacağı, süreç içerisinde filizlenecek birçok esnaf kardeşim var. Onlara bu emaneti teslim edeceğiz. Ama şunu söyleyeyim. Sanayide esnaflık yapan bir kendinize bakın, bir de geçmişin de hamaset ve kişisel zenginleşme dışında bir şey bulunmayan bu arkadaşa bakın, gerçeği göreceksiniz.
Uzun lafın kısası ben sizin emanetinize sahip çıkmak için, onu geliştirmek için başkanlığa adayım. Bu seçim, bunun seçimidir. Eksikliklerimiz olabilir. Hatalarımız olabilir. Ancak biz ortak akıla inanıyoruz. ve sadece işimizi yapıyoruz. hamaset değil” ifadelerine yer verdi..

Takdir sizlerin, takdir kamuoyunun diyerek ortakları Pazar günü saat 11.00’de gerçekleştirecek genel kurulumu davet eden Başkan Arslan son olarak, "unutulmamalı ki bu genel kurul; ortaklarımızın ve kooperatifimizin geleceğini belirleyeceği gibi huzurunu da sağlamalıdır. Herhangi bir gerginliğe huzursuzluğa mahal vermeyecek, bize yakışan bir şekilde demokrasinin gereğini yerine getireceğiz. Genel kurulumuzu gerçekleştireceğiz” dedi.

19 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.