NTO, İstanbul Yapı Fuarı'na katıldı

Nazilli Ticaret Odası (NTO) Yönetim Kurulu Meclis üyeleri, İstanbul’da düzenlenen Yapı Fuarı’na katıldı.

Büyütmek için resme tıklayın

NTO Başkanı Nuri Arslan, inşaat sektöründeki durgunluğun aşılması için fuarların yaygınlaşması gerektiğini söyledi. Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde bu yıl 42.'si düzenlenen İstanbul Yapı Fuarı’na katıldı. Arslan’a odanın yönetim kurulu üyeleri ve meclis üyeleri de eşlik etti. Heyet, yalıtım, kaplama, yapı kimyasalları, boya, kapı, beton ve donatı elemanları, kaba yapı, tesisat, çevre düzenleme, iklimlendirme, mutfak, doğrama ve daha birçok sektörde sunulan yeni ürünleri ve son gelişmeleri inceledi, ürün temsilcileri ile birebir görüşme imkanı buldu.

ÇATI YARIŞMASI

ÇATIDER tarafından, çatı sektöründe faaliyet gösteren uygulamacı ve ustalara yönelik düzenlenen “2. Ulusal Çatıcılar Yarışması”, TÜYAP 42. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul kapsamında gerçekleşti. Bu yılki yarışmaya ilk kez kadın ustalar da katıldı. Çatı ustaları; uygulama kalitesi, uygulama süresi, iş güvenliği ve alan temizliği açılarından birinci seçilmek için kıyasıya yarıştı.

"SEKTÖRDE DURGUNLUK HAKİM"

Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik durgunluğu tetikleyen iş kollarından birinin de inşaat olduğuna dikkat çekerken, “Bu yıl düzenlenen fuarın önceki fuarlara göre daha durgun olduğu bir gerçek. Ancak fuarların esas böyle dönemlerde ziyaret edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Firmaların da aynı şekilde ekonominin canlanmaya ihtiyaç duyduğu zamanlarda fuar ve benzeri etkinliklere ağırlık vermesi, ürün çeşitliliği getirmesi gerektiği kanaatindeyim. Fuarın tüm katılımcılar adına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

25 Haziran 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Nazilli Adalet Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Nazilli Adalet Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.